آخرین مقالات

نحوه تنظیم سیفون توالت فرنگی

نحوه تنظیم سیفون توالت فرنگی با رعایت چند نکته مهم و به کارگیری چندین فوت و فن انجام می شود. برخلاف گذشته کمتر کسی از توالت‌های ایرانی استفاده می‌کند. امروزه در تمامی مکان‌های عمومی از توالت‌های فرنگی استفاده می‌شود. به کارگیری چنین توالت‌هایی بیشتر برای افراد مسن و همچنین بیمارانی است که به دلیل مشکلات بدنی امکان نشست و برخاست برای آنها وجود ندارد. البته توالت فرنگی خود از قسمت‌های مختلفی تشکیل می‌شود. ‌مدل‌های متنوعی از توالت‌های فرنگی نیز در بازار وجود دارد که معمولاً طریقه نصب هر یک با دیگری متفاوت است. اکنون برای آشنایی بیشتر با چگونگی تنظیم سیفون توالت فرنگی با ما همراه باشید.

سیفون توالت فرنگی

توالت فرنگی امروزه بیشتر از توالت‌های ایرانی کاربرد دارد. یکی از قسمت‌های مهم توالت‌های فرنگی سیفون آنها است. از سیفون برای تخلیه کاسه استفاده می‌کنند. معمولاً تخلیه توسط خط لوله فاضلاب به سیستم فاضلاب شهری انجام می‌شود. سیفون وظیفه دارد تا تخلیه آب مخزن را انجام دهد تا وارد کاسه و در نتیجه به سیستم فاضلاب راه یابد. مدل‌های بسیار متنوعی از انواع سیفون توالت در بازار وجود دارد. در صورتی که یک سیفون مناسب و یک توالت فرنگی مناسبی را انتخاب کرده باشید، از شر سوسک فاضلاب نیز خلاص می‌شوید. در این صورت دیگر نیازی نیست تا به دنبال بهترین نوع سم سوسک فاضلاب یا بهترین روش از بین بردن سوسک فاضلاب باشید. البته به کارگیری سیفون کافی نیست، بلکه نحوه تنظیم سیفون توالت فرنگی باید به درستی انجام شود. دز این صورت هم سیفون به خوبی کار می‌کند و هم در صورت تخلیه به موقع از شر بو و سوسک‌ها نیز در امان هستید.

نحوه تنظیم سیفون توالت فرنگی

اشاره شد که سیفون به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های توالت فرنگی خواهد بود. با به کارگیری سیفون صرفه‌جویی می‌شود: چرا که در این صورت، فرایند تخلیه به راحتی و بدون مصرف آب کمتری است. اما در صورتی سیفون این فرایند را به درستی انجام می‌دهد که به خوبی نیز آن را تنظیم کرده باشید. نحوه تنظیم سیفون توالت فرنگی عبارت است از:

  • ابتدا باید سیفون را آب بندی کنید.
  • نوبت به تنظیم شدت جریان آب است البته شدت جریان آب ورودی به فلوتر تنظیم می‌شود.
  • اهرم قطع کن شناور فلوتر باید به درستی جانمایی شود. همچنین باید مطمئن باشید که به تمامی اجزا برخورد نمی‌کند.
  • در این گام نوبت به آماده کردن پمپ تخلیه است. پس از این کار نیز به سراغ تنظیم پیچ و زنجیر مکانیزم تخلیه بروید.
  • اکنون پیش شناور را تنظیم کنید تا پایین‌تر از سطح مورد نظر قرار نگیرد.
  • سعی کنید دریچه دو زمانه به حالت بسته قرار بگیرد.
  • شیلنگ سرریز آب را نیز در قسمت داخلی لوله سرریز قرار دهید.
  • قسمت ورودی دورشور را به خروجی آن اتصال دهید.

انواع سیفون توالت فرنگی

اکنون که با نحوه تنظیم سیفون توالت فرنگی آشنا شده‌اید، بد نیست در رابطه با انواع سیفون توالت فرنگی نیز شناخت داشته باشید. به هنگام خرید سیفون توالت فرنگی با آشنایی بیشتر انتخاب بهتری دارید. هم اکنون در بازار سیفون‌های مختلفی برای تخلیه فاضلاب هستند. این سیفون‌ها در شکل‌های مختلفی تولید شده اند.

  • سیفون wash down

این سیفون‌ها برای توالت فرنگی‌های اروپایی مناسب هستند. برای تخلیه فاضلاب این سیفون نیاز به فشار آب دارد، در واقع فرایند تخلیه را با فشار آب انجام می‌دهند.

  • سیفون Sipponic

این مدل سفیون ها یکی دیگر از سیفون‌های کاربردی در توالت فرنگی است. فرایند تخلیه در این مدل توسط فشار آب و ایجاد مکش فاضلاب انجام می‌شود. این سیفون‌ها خود در شکل های  UوS  هستند. سیفون‌هایی با چنین ساختاری به کاسه توالت و فاضلاب متصل می‌شوند.

نتیجه

توالت فرنگی در سرویس بهداشتی امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین وسایلی است که استفاده می‌شود: به ویژه در مکان‌های عمومی نظیر بیمارستان‌ها بیشترین استفاده را توالت‌های فرنگی دارند.‌ تمامی افرادی که نمی‌توانند از توالت‌های فرنگی استفاده کنند، می‌توانند با خرید توالت فرنگی و همچنین خرید سیفون توالت فرنگی و نصب آن به راحتی از آن استفاده داشته باشند. البته سعی کنید بهترین نوع سیفون توالت و همچنین توالت فرنگی را بخرید که عملکرد آن نیز بهتر است. اگر برای نصب توالت فرنگی مشکل دارید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه تخلیه چاه تماس بگیرید. این افراد حتی در زمینه حفر چاه لوله بازکنی ارائه خدمات و اطلاعاتی در رابطه با سوسک فاضلاب اطلاعاتی و خدماتی در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهند.


ثبت دیدگاه شما

guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments


تاریخ ارسال : ۰۱ مرداد ۱۴۰۲
درباره ما

مشکلات فنی و خدماتی خود را به ما بسپارید. خدمات لوله باز کنی , تخلیه چاه , حفر چاه فاضلاب , حفر چاه ارت , حفر شمع ساختمان ,کفتراشی چاه فاضلاب , تخلیه منهول , تخلیه سپتیک , لایروبی , بازسازی چاه فاضلاب , تبدیل چاه کهنه فاضلاب به چاه نو(تازه) , تخلیه فاضلاب تصفیه خانه , کول گذاری , لوله کشی فاضلاب و اتصال به اگو ( فاضلاب شهری ) زهکشی گود برداری شده مجموعه ما بعنوان همراه همیشگی شما آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان بصورت تلفنی و حضوری در زمینه تخلیه چاه ، لوله بازکنی ، حفر و تعمیر چاه ، لایروبی چاه ، رفع نم و رطوبت ، تعویض کاسه توالت فرنگی و ایرانی و تعویض کف سرویس بهداشتی و همچنین عقد قرارداد با مشتریان از جمله صاحبان کارخانجات ، سازمان ها ، برج ها و ساختمان های آپارتمانی و ویلایی جهت برطرف کردن مشکل در کلیه مناطق تهران وکرج و حومه می باشد .

راه های ارتباطی

telegram
telegram