آخرین مقالات

لوله بازکنی دروس

اگر لوله آب در خانه مسدود شود، به سرعت منجر به ناامیدی می شود. دلایل متعددی وجود دارد که می تواند عامل گرفتگی آب باشد. در این مورد، روش ها و ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای مقابله موثر با مشکل استفاده کنید و تیم لوله باز کنی دروس  در این راهنما به طور مفصل به شما کمک خواهد کرد.

راه های خانگی رفع انسداد لوله

راه های خانگی رفع انسداد لوله:

 کثیفی های درشت را پاک کنید

  1. با دست آزاد کنید

دستکش نظافتی بپوشید و صفحه یا درپوش لوله فاضلاب را بردارید. پس از آن، تا جایی که می توانید از زباله های زبر جدا کنید. موارد زیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است:

 

مو

باقی مانده مواد خوراکی

پلاستیک

سلولز

هرچه بیشتر این مواد را بردارید ، زهکشی سریعتر دوباره پاک می شود. به خصوص در حمام یا سینک، مجرای فاضلاب با مو، مسدود می شود.

 

  1. لوله مارپیچ

اگر حذف کثیفی قابل مشاهده کافی نیست، باید مستقیماً با لوله برخورد کنید. یک لوله مارپیچ تهیه کنید و آن را تا نقطه گرفتگی اجرا کنید. سپس به آرامی گنبد را بچرخانید تا کثیفی از بین برود. بسته به اندازه انسداد، ممکن است مدتی طول بکشد. البته این لوله در اختیار همه افراد نیست و کاربا آن نیاز به مهارت خاص دارد پس بهتر است از یک لوله باز کن در دروس که دارای این ابزار است کمک بگیرید. در زیر شما را با این روش بیشتر آشنا می سازیم.

  1. مکنده

برای رفع گرفتگی لوله نیز می توانید از پیستون استفاده کنید. برای این کار، کف مکش را مستقیماً روی زهکش قرار داده و آن را ثابت کنید. سپس حوضچه را با آب به اندازه ای پر کنید که پلانجر را بپوشاند. سپس دسته را چندین بار بالا و پایین ببرید. اکنون کثیفی ها با فشار آب شل شده و از بین می روند. خاکی که وارد آب می شود باید پس از آن جمع آوری شود.

لوله باز کنی چگونه با لوله مارپیچ گرفتگی لوله را برطرف می کند؟

مارپیچ به طور کلی به خوبی در برابر گرفتگی لوله های تخلیه کمک می کند. با آن، علل به طور مکانیکی حل می شود تا لوله ها دوباره به درستی شستشو شوند. استفاده از سیم پیچ در یک زهکشی مسدود شده نیاز به مهارت خاصی دارد،که افراد حاضر در تیم لوله بازکنی دروس مهارت و تخصص لازم را دارند.

 

قبل از اینکه به مارپیچ یا سایر وسایل کمکی مکانیکی برسید، ابتدا باید بررسی کنید که آیا تخلیه مستقیم در سیفون مسدود شده است یا خیر. با این نوع، راه حل های ممکن نسبتا ساده ای وجود دارد، به طوری که لازم نیست ابتدا به ابزار خاصی متوسل شوید. شما اغلب می توانید انسداد را مستقیماً در زهکشی با روش های خانگی برطرف کنید. همچنین اگر بتوانید مستقیماً به قسمت زیر زهکشی دسترسی داشته باشید، ممکن است سیفون را بردارید.

اگر انسداد مستقیماً زیر زهکشی نباشد، با روش هایی که قبلاً ذکر شد، مشکل را نمی توان بر طرف کرد. در اینجا باید به روش های دیگری متوسل شوید.

لوله باز کن چگونه با لوله مارپیچ گرفتگی لوله را برطرف می کند؟

نحوه استفاده از مارپیچ برای رفع گرفتگی مجرای فاضلاب

یک مارپیچ تمیزکننده به رفع انسدادها کمک می کند تا در نهایت آب دوباره خارج شود و لوله تخلیه دوباره آزاد شود. استفاده از چنین مارپیچ تمیز کننده لوله نسبتاً ساده است. اساساً از یک سیم ثابت تشکیل شده است که در انتهای آن یک مارپیچ در یک طرف و یک میل لنگ در طرف دیگر وجود دارد. ابتدا باید مارپیچ را در زهکشی وارد کنید تا انسداد برطرف شود . هنگام انجام این کار باید بسیار مراقب باشید تا به لوله تخلیه آسیب نرسانید. حرکات چرخشی با استفاده از میل لنگ باید اطمینان حاصل کند که انسداد شل شده است. در حالت ایده آل، مارپیچ در انتهای دیگر باید خاک را گرفته و سپس آن را از لوله فاضلاب بیرون بکشد.

 

چه زمانی  استفاده از IUD می تواند مشکل ساز شود

مارپیچ مطمئناً محدودیت هایی دارد. طول مشخصی دارد و بنابراین فقط در یک منطقه خاص قابل استفاده است. حذف کثیفی از زهکشی با بیرون کشیدن آن معمولاً فقط در صورتی کار می کند که دهانه تخلیه به اندازه کافی بزرگ باشد و لوله تخلیه از چندین گوشه عبور نکند یا کثیفی در پشت این گوشه ها نباشد.

مارپیچ های معمولاً  محدودیت های خود را دارند. البته آنها با ابزاری که لوله بازکن های حرفه ای ر دروس با آنها کار می کنند قابل مقایسه نیستند. بنابراین اگر با مارپیچ گیر کردید، بهتر است به یک  لوله بازکن حرفه  دروس مراجعه کنید. این امر به ویژه اگر در عمق بیشتری در سیستم فاضلاب واقع شده باشد صادق است. لوله باز کن از مارپیچ تمیز کننده فاضلاب حرفه ای برای رفع انسداد استفاده می کند، انسداد لوله را کاملا و با بهترین روش برطرف می‌کند.

چه زمانی  استفاده از IUD می تواند مشکل ساز شود


ثبت دیدگاه شما

guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments


تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۴۰۱
درباره ما

مشکلات فنی و خدماتی خود را به ما بسپارید. خدمات لوله باز کنی , تخلیه چاه , حفر چاه فاضلاب , حفر چاه ارت , حفر شمع ساختمان ,کفتراشی چاه فاضلاب , تخلیه منهول , تخلیه سپتیک , لایروبی , بازسازی چاه فاضلاب , تبدیل چاه کهنه فاضلاب به چاه نو(تازه) , تخلیه فاضلاب تصفیه خانه , کول گذاری , لوله کشی فاضلاب و اتصال به اگو ( فاضلاب شهری ) زهکشی گود برداری شده مجموعه ما بعنوان همراه همیشگی شما آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان بصورت تلفنی و حضوری در زمینه تخلیه چاه ، لوله بازکنی ، حفر و تعمیر چاه ، لایروبی چاه ، رفع نم و رطوبت ، تعویض کاسه توالت فرنگی و ایرانی و تعویض کف سرویس بهداشتی و همچنین عقد قرارداد با مشتریان از جمله صاحبان کارخانجات ، سازمان ها ، برج ها و ساختمان های آپارتمانی و ویلایی جهت برطرف کردن مشکل در کلیه مناطق تهران وکرج و حومه می باشد .

راه های ارتباطی

telegram
telegram