آخرین مقالات

لوله بازکنی ارارات

گرفتگی لوله ی اشپزخانه، سرویس بهداشتی ،سینک و … مشکلی است که تقریباً در هر خانه ای اتفاق می افتد. ضایعات مو، چربی یا مواد غذایی که در لوله فاضلاب ریخته می شوند می توانند باعث انسداد جزئی یا حتی کامل لوله ها شوند. در چنین مواقعی چه باید کرد؟ و چه زمانی  حضور لوله باز کن متخصص ضروری خواهد بود؟ نگران نباشید تیم لوله باز کنی ما در آرارات شما را راهنمایی خواهد کرد که چگونه از پس این مشکل بربیایید.

علل گرفتگی لوله 

دلایل زیادی برای انسداد لوله وجود دارد که منجر به کندی یا رکود کامل آب در زهکشی می شود. این دلایل عبارتند از :

وجود مواد غذایی، مو، ماسه، رنگ و غیره در لوله؛

تجمع چربی؛

یک جسم کوچک (به عنوان مثال یک گوشواره، یک چوب، پشم پنبه یا یک تکه پارچه) وارد زهکشی می شود.

رسوب  بر روی دیواره لوله ها (اغلب ناشی از استفاده نادرست از گرانول های زهکشی)؛

نقص مونتاژ (عدم عمودی بودن، منحنی های اتصال).

بسیاری از مشکلات ناشی از گرفتگی نصب، نتیجه عادات بد اعضای خانه است، به عنوان مثال، قرار دادن بشقاب با باقی مانده غذا در سینک، ریختن روغن پس از سرخ شدن در زهکشی و استفاده مکرر از وسایل رایج برای رفع انسداد لوله ها می باشد. به منظور جلوگیری از مشکلات باز بودن یا بروز خرابی سخت ترمیم که نیاز به آهنگری دیوار برای تعویض لوله دارد، باید به طور منظم وضعیت نصب را بررسی کنید.

در صورتی که مقصر گرفتگی لوله یک خطای نصب باشد (منحنی های اتصال، نوع اشتباه لوله ها و غیره)، تنها راه حل تماس با یک شرکت تعمیر لوله کشی است . شرکت لوله باز کنی آرارات می تواند به شما  در عیب یابی و رفع عیب لوله ها کمک کند.

چند قانون طلایی برای رفع ایراد انسداد لوله ها

تا زمانی که همه چیز خوب است و آب بدون هیچ مشکلی تخلیه می شود، به وضعیت سیستم لوله کشی فکر نمی کنیم. با این حال، زمانی که متوجه رکود واضح یا صداهای عجیب و غریب و بوی نامطبوع از فاضلاب می شویم، سعی می کنیم خودمان این مشکل را برطرف کنیم. متأسفانه، راه‌های خانگی بسیاری برای رفع انسداد لوله در اینترنت وجود دارد که می‌تواند منجر به خرابی بیشتر شود.

 

برای اینکه از آرامش لذت ببرید و نگران عیب احتمالی (مثلاً شکستگی لوله و آبگرفتگی آشپزخانه) نباشید، علاوه بر تغییر عادات اعضای خانه، باید 5 قانون زیر را نیز به خاطر بسپارید:

چند قانون طلایی برای رفع ایراد انسداد لوله ها

واکنش سریع به مشکل

اگر متوجه علائم مزاحم شدیم، به عنوان مثال که آب به آرامی جریان دارد یا سیستم یک “هوم” مشخص تولید می کند، در اسرع وقت از یک پیستون استفاده کنید یا با یک متخصص لوله بازکن تماس بگیرید که وضعیت لوله را بررسی می کند  روش مناسب رفع انسداد را انتخاب می‌کند. به پیشنهاد تیم حرفه ای لوله بازکنی آرارات توجه کنید و از موارد زیر در باز کردن لوله اجتناب کنید:

اجتناب از مواد شیمیایی

مواد شیمیایی عمومی در دسترس، یعنی داروهای ضداحتقان محبوب، باید در حد اعتدال استفاده شوند یا کاملاً از آنها اجتناب کنید. ترکیب آنها بر پایه هیدروکسید سدیم است که در تماس با آب، هیدروکسید سدیم سوزاننده با اثر تحریک کننده تشکیل می دهد. علاوه بر این، در طول فرآیند رفع انسداد، رسوب سخت رسوب می‌کند که بر روی دیواره‌های لوله می‌نشیند و در نتیجه فاصله خالی را کاهش می‌دهد. بنابراین استفاده منظم از این نوع وسایل می تواند منجر به مسدود شدن کامل دهانه جریان شود. در مورد اسیدهای سولفوریک هم همینطور است.

استفاده از پیستون بهداشتی

این یکی از موثرترین ابزار برای تمیز کردن لوله ها در خانه است و عملکرد آن ایمنی ما را تهدید نمی کند و به سیستم هیدرولیک آسیب نمی رساند. تا زمانی که سینک و سایر لوله ها گرفتگی شدیدی نداشته باشد که مستلزم مراجعه به متخصص و استفاده از مارپیچ یا فشار بالا باشد، پیستون می‌تواند با شایع‌ترین علل گرفتگی مقابله کند.

اجتناب از روش‌های خطرناک بازکردن انسداد لوله‌ها

برخی از “توصیه های خوب” با منشا ناشناخته بسیار خطرناک است و استفاده از آن ممکن است لوله تخلیه را بشکند یا تغییر شکل دهد. از ریختن چند لیتر آب جوش یا روغن داغ در سیستم خودداری کنید و از ساخت کمپرسور خانگی خودداری کنید. راه بسیار بهتر این است که با یک متخصص لوله بازکن  تماس بگیرید و در مورد ایمن ترین راه برای رفع انسداد لوله  راهنمایی دریافت کنید.

 

به یاد داشته باشید که استفاده نادرست از روش های خانگی می تواند زباله ها را به عمق بیشتری فشار دهد، که به نوبه خود باعث خرابی بیشتر در مکان های صعب العبور می شود. اگر مهارت یا تجربه کافی را ندارید، راه حل بسیار بهتر و مطمئن تر تماس با یک شرکت حرفه ای خواهد بود. علاوه بر بررسی کامل وضعیت نصب و انتخاب بهترین روش متناسب با متریال لوله‌های خود،  می توانید زیر نظر یک متخصص ایراد انسداد لوله را برای همیشه برطرف کنید.

اجتناب از روش‌های خطرناک بازکردن انسداد لوله‌ها


ثبت دیدگاه شما

guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments


تاریخ ارسال : ۱۷ فروردین ۱۴۰۱
درباره ما

مشکلات فنی و خدماتی خود را به ما بسپارید. خدمات لوله باز کنی , تخلیه چاه , حفر چاه فاضلاب , حفر چاه ارت , حفر شمع ساختمان ,کفتراشی چاه فاضلاب , تخلیه منهول , تخلیه سپتیک , لایروبی , بازسازی چاه فاضلاب , تبدیل چاه کهنه فاضلاب به چاه نو(تازه) , تخلیه فاضلاب تصفیه خانه , کول گذاری , لوله کشی فاضلاب و اتصال به اگو ( فاضلاب شهری ) زهکشی گود برداری شده مجموعه ما بعنوان همراه همیشگی شما آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان بصورت تلفنی و حضوری در زمینه تخلیه چاه ، لوله بازکنی ، حفر و تعمیر چاه ، لایروبی چاه ، رفع نم و رطوبت ، تعویض کاسه توالت فرنگی و ایرانی و تعویض کف سرویس بهداشتی و همچنین عقد قرارداد با مشتریان از جمله صاحبان کارخانجات ، سازمان ها ، برج ها و ساختمان های آپارتمانی و ویلایی جهت برطرف کردن مشکل در کلیه مناطق تهران وکرج و حومه می باشد .

راه های ارتباطی

telegram
telegram