آخرین مقالات

لوله بازکنی و چاه بازکنی

لوله بازکنی – هنگام گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان، خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی اولین گزینه ‌ای هست که به ذهنمان خطور می‌ کند؛ و سریعاً به دنبال خدمات لوله بازکنی فوری می گردیم . چون گرفتگی لوله فاضلاب آسایش و روال عادی زندگی را برهم می ‌زند. 
نگران نباشید. کار رو به نیروهای لوله بازکن باتجربه و حرفه ‌ای ما بسپارید. ما با منصفانه ‌ترین هزینه لوله بازکنی گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان شما را سریعاً رفع می‌ کنیم.

لوله بازکنی

خدمات لوله و چاه بازکنی

 • آیا به دنبال خدمات فوری لوله بازکنی در تهران بزرگ می ‌گردید؟
 • آیا می‌ خواهید خدمات لوله بازکنی ارزان و قیمت مناسب پیدا کنید؟
 • آیا نگران زیاد بودن قیمت لوله بازکنی تهران و هزینه ‌های اضافی هستید؟
 • تعرفه لوله بازکنی چقدر است ؟

«با شماره لوله بازکنی تیم ما تماس بگیرید.»

09127727713

تا سریعاً مشکل گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان شما را رفع کنیم.

لوله بازکنی ارزان

در ادامه بیشتر با انواع روش های چاه باز کنی و لولِه بازکنی و نحوه انجام با دستگاه های مختلف ، قیمت چاه بازکن و دستمزد باز کردن انواع لوله ها توضیحاتی خواهیم داد.

لوله بازکنی عملی است که طی انجام فرایندی گرفتگی های حاصل از گیر کردن فضولات و جامدات که در قسمت های مختلف لولِه ممکن است گیر کرده باشد توسط فرد متخصص و با دستگاه های مختلف به بیرون و یا به جلو رانده می شود و در مواردی آن گرفتگی اگر جسمی سخت باشد آن جسم را خرد کرده و باعث باز شدن گرفتگی لولِه می شوند

لوله بازکنی

چگونه بفهمیم که به لوله بازکنی نیاز داریم

برای اینکه متوجه شویم که به لوله بازکنی نیاز داریم یا خیر؟ دلایل و مشخصات زیادی وجود دارد تا ما به راحتی متوجه شویم که لوله گرفته است که در زیر به برخی از این نکات می پردازیم .

 • پیچیدن بوی بد در راه پله ها و ساختمان
 • دیر تخلیه شدن و یا گرفتگی کامل سینک ظرفشویی یا روشویی
 • بالا زدن آب چاه سرویس بهداشتی

مواردی که در بالا اشاره شد از مهمترین نشانه های گرفتگی لوله است که در صورتی که با هریک از این موارد روبرو شدید برای پیشگیری از مشکلات احتمالی آتی، حتما این موارد را پیگیری نمایید

خدمات لوله بازکنی سیار

برای خدمت ‌رسانی فوری خدمات خود را به‌ طور سیار ارائه می ‌دهیم. تا بتوانیم در کوتاه‌ ترین زمان ممکن سرویسکاران خود را به محل شما اعزام کنیم.

با تماس شما با شماره چاه بازکنی یا شماره لوله بازکنی سیار سریعاً جهت رفع گرفتگی چاه فاضلاب شما اقدام می کنیم.

خدمات لوله بازکنی فوری

به جهت اینکه گرفتگی لوله ‌های فاضلاب ساختمان روال عادی زندگی و آسایش خانه را مختل می‌ کند، تلاش کرده‌ایم خدمات ‌رسانی خود را در حداقل زمان ممکن انجام بدهیم.

با تماس شما نیروی اعزامی ما در حداقل زمان در محل شما حضور می ‌یابد؛ و سریعاً برای رفع گرفتگی چاه فاضلاب و لوله ها اقدام می‌ کند. با توجه به تجربه و مهارت نیروهای ما، کار را در حداقل زمان ممکنه انجام می ‌دهیم.

دستگاه لوله بازکنی
دستگاه لوله بازکنی

شرکت لوله بازکنی ما در کدام مناطق فعالیت دارد؟

شرکت چاه بازکنی ما در تمام مناطق تهران از جمله شهرستان های تهران مانند اسلامشهر و شهر قدس ، شهریار، شهر ری و… دارای نمایندگی فعال و کاملاَ فعالیت دارد. و شرکت لوله بازکن ما همواره سعی بر این دارد تا در سریع ترین زمان به محل کار شما بیاید و مشکل گرفتگی لوله شما را برطرف کند.
خدمات لوله بازکنی ارزان ما در تمام مناطق تهران از جمله لولِه بازکنی در غرب و جنوب تهران و مرکز تهران , و شرق تهران و لولِه بازکُنی در اسلامشهر و در جاده مخصوص کرج ، در چیتگر ، جاده قدیم کرج می باشد.

در شرکت ما از چه افرادی برای باز کردن گرفتگی لوله استفاده می شود؟

شرکت لوله بازکنی ما همواره دارای بهترین کادر متخصص در ضمینه لولِه بازکُنی وچاه بازکنی می باشد.و با دارا بودن بهترین دستگاه های روز دنیا همواره از آسیب رسیدن به لولِه های فاضلاب ساختمان جلوگیری می کند. توجه نمایید افراد غیر متخصص که به صورت آزاد کار می کنند و زیر مجموعه هیچ شرکتی نیستند می توانند به لولِه های ساختمان شما آسیب جدی بزنند. پس حتماً از شرکت معتبر مانند شرکت لولِه باز کنی ما درخواست متخصص لوله کش داشته باشید.

‌‌‌‌‌ ‌موثرترین روش ‌‌‌‌‌برای رفع گرفتگی لوله و بازکردن لوله 

بسیاری از افراد همانگونه که در بالا نیز اشاره شد با استفاده از روش های رایج و قدیمی اقدام به باز کردن لوله ها می کنند اینکار با کمک گرفتن از مواردی همچون اسید لوله بازکنی ، مایع لوله بازکنی ، و یا پودر لوله بازکنی صورت می گیرد اما باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که استفاده از این روش ها بدون دانش و همچنین بدون استفاده از تجهیزات ممکن است اثرات مخربی را برای شما عزیزان داشته باشد.

برای تسهیل و راحتی کار در امر لوله بازکنی ، خدماتی را ارائه کرده ایم که در زیر به برخی از این موارد می پردازیم

 ‌باز کردن چاه فاضلاب

چاه فاضلاب به ویژه چاه های که در اصلاح به چاه های جذبی معروف هستند به مرور زمان دچار گرفتگی می شوند و یا اینکه این نوع چاه زمانی که پر میشود می توانید از خدمات لوله بازکنی استفاده نمایید.

تشخیص ترکیدگی لوله

همان طور که میدانید لوله ها طول عمر مشخصی دارند . که برای زیبایی ساختمان در بسیاری از موارد لوله ها به صورت تو کار استفاده میشود . در پی گذشت زمان این لوله ها ممکن است دچار ترکیدگی شوند که یکی از خدمات این مجموعه پیدا کردن محل نشتی و برطرف کردن آن است.

فنر زنی لوله های گرفته

همانگونه که از نام این عنوان مشخص است زمانی از این روش استفاده میگردد که لوله ها دچار گرفتگی شوند که این روش می تواند یکی از کم هزینه ترین و راحت ترین روش ها جهت لوله بازکنی لوله هایی باشد که مسیر خروج فاضلاب گرفته شده است

لوله بازکنی در شمال تهران
چاه بازکنی شمال تهران

شاید برای شما هم این موضوع اتفاق افتاده باشد که زمانی که وارد یک ساختمان یا آپارتمان می شوید بوی فاضلاب تمام ساختمان را برداشته باشد. این امر می تواند دلایل مختلفی را داشته باشد از جمله گرفتگی سینک ظرفشویی یا گرفتگی لوله فاضلاب یا رو شویی یا برخی از موارد دیگر… که این موضوعات می تواند مشکلاتی زیادی را به همراه داشته باشد.

در این موقع برخی از افراد با استفاده از روش های سنتی که بعضا بی اثر است و با کمک گرفتن از بعضی از پودر ها و یا بعضا با کمک گرفتن از اسید سعی در باز کردن لوله دارند که استفاده از این روش ها تا حدی خطرات بالایی دارد. اما در برخی از موارد نیز گرفتگی لوله شدید است و بدون کمک گرفتن از خدمات لوله بازکنی، شاید رفع کردن مشکل دشوار و در برخی از موارد غیر ممکن است.

چه کسی لوله را باز می کند؟ به فردی که لوله را باز می کند چه می گویند ؟

به فرد متخصص که با استفاده از دستگاه های مختلف لوله بازکنی قادر به باز کردن انواع گرفتگی لولِه است و همچنین می تواند با انواع دستگاه های مختلف گرفتگی انواع لولِه را باز کند متخصص لولِه باز کن یا چاه بازکن می گویند.

تفاوت چاه بازکنی با انجام کار لوله بازکنی چیست؟

چاه بازکُنی نیز همان عمل لوله بازکنی است و نام دیگر چاه بازکُنی را لوله بازکُنی گویند .
چاه بازکنی عملی است که متخصص چاه بازکن انجام می دهد و گرفتگی لولِه آشپزخانه و رفع گرفتکی چاه توالت را باز می کند. عمل چاه بازکُنی در سریع ترین زمان و قیمت مناسب جهت انجام باز کردن انواع لولِه با شرکت چاه بازکن ما تماس بگیرید.

به این منظور هر زمان که نیاز به خدمات لوله بازکنی داشتید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

09127727713

کدام قسمت لوله معمولاً بیشترین گرفتگی را دارد؟

 معمولاً وجود جسم در قسمتی از لوله که در تصویر زیر مکان مشخص شده شایع ترین آن می باشد باعث گرفتگی می شود و لوله فاضلاب می گیرد . بهتر است بدانید افراد صاحب خانه ها خودشان به وسیله جسم های سخت مانند چوب یا اشیای فلزی که به کفشورها یا لولِه ها وارد می کنند باعث آسیب هایی می شوند که هزینه بیشتری را برایشان دارد .بدانید که با این کار ممکن است لوله ترک بردارد یا بشکند یا از جای خود در بیاید و موجب خسارت بیشتر شود و در آن هنگام نیاز به رفع نم دارید.

مشکل گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان از کجا ناشی می‌ شود؟

خب قبل از اینکه بریم سراغ این سؤال که: چگونه چاه را باز کنیم؟ بریم ببینیم چه عواملی باعث میشه لوله‌ های فاضلاب بگیره.

از قدیم گفتن «پیشگیری بهتر از درمانه»، پس اجازه بدین همین ابتدا مهم ترین علت های گرفتگی لوله‌ های فاضلاب ساختمان رو بررسی کنیم. تا کمتر گرفتار دردسرها و هزینه لوله بازکنی بشوید.

دستگاه لوله بازکنی
دستگاه لوله بازکنی

مهم‌ترین علل گرفتگی لوله فاضلاب به شرح زیر هست:

در ادامه هر یک از این عوامل گرفتگی فاضلاب را توضیح می ‌دهیم.

ریختن روغن و باقیمانده غذا در هنگام شستن ظروف به داخل سینک ظرف‌شویی

شاید در نگاه شما این موضوع جدی نباشد و تصور کنید که روغن و ذرات غذا به ‌راحتی از لوله‌ های فاضلاب آشپزخانه عبور خواهد کرد و مشکل‌ ساز نخواهد شد؛ اما روغن باعث چرب شدن دیواره لوله‌ ها می ‌گردد و به‌ مرور زمان ذرات غذا به دیواره لوله می‌ چسبد و منجر به گرفتن کامل لوله می‌ گردد.

رفع گرفتگی روشویی و ظرفشویی

عواملی همچون پسماند مواد غذایی و یا برخی موارد دیگر نظیر چربی و … ممکن است هر چند وقت یکبار با این مشکل برخورد کرده باشید . که برای رفع این مشکل نیز می توانید از خدمات لوله بازکنی کمک بگیرید

از این ‌رو توصیه می‌ کنیم هرگز باقیمانده غذا، ته ‌مانده روغن، تلف قهوه و چای و… را درون سینک نریزید. تا احتمال گرفتگی لوله ‌ها کمتر شود.

برداشتن توری کف شورها

هرگز توری کف شور های حمام، توالت و آشپزخانه را بر ندارید. یکی از علل شایع گرفتگی لوله‌ های فاضلاب، افتادن صابون، در بطری شامپو و… درون لوله‌ های فاضلاب هست.

(با رعایت این نکات ساده، نیازی به خدمات چاه بازکنی نخواهید داشت.)

گرفتگی کف شور آشپزخانه و یا کف شور حمام

یک دیگر از مشکلاتی که شاید با آن برخورد داشته یاشید گرفتگی کف شور حمام و یا آشپزخانه باشد که عواملی نظیر چربی ها و یا برخی عوامل مانند مو و … سبب می شود که لوله ها دچار گرفتگی شوند و نیاز به لوله بازکنی داشته باشید. که برای رفع این گرفتگی ها نیاز به تجهیزات و لوازم خاص است که می توانید با کمک گرفتن از آن این گرفتگی را رفع نمود.

رفع گرفتگی کف شور پارکینگ

یکی از مکان هایی که به دلیل وجود آلودگی هایی نظیر گرد و غبار و یا روغن ماشین دچار گرفتگی شود کف شور پارکینگ است که برای رفع این مشکل نیز می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید

خارج کردن لوازم و اشیا قیمت

گاهی اوقات به دلایل مختلف ممکن است که برخی  از اشیا و یا لوازم قیمت شما همانند طلا یا تلفن همراه داخل چاه و یا لوله فاضلاب گیر کند . اینجا با استفاده از برخی از تجهبزات مانند دستگاه مکنده به شما کمک می کند که این اشیا را دوباره به دست آوردید

انداختن دستمال توالت به درون سیفون توالت

برخی از افراد با تصور اینکه دستمال توالت از درون سیفون عبور خواهد کرد، آن را به درون توالت می اندازند! ولی همین می ‌تواند منجر به مسدود شدن مسیر لوله توالت گردد.

در مواردی هم مشاهده‌ شده است که نوار بهداشتی عامل گرفتگی لوله توالت فرنگی و سنتی بوده است. توصیه می‌ کنیم برای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب توالت با چنین چیزهایی، حتماً یک سطل زباله در توالت قرار بدهید.

استاندارد نبودن قطر لوله ‌های فاضلاب و عدم رعایت شیب دهی مناسب به لوله‌ ها در هنگام لوله کشی ساختمان

البته این مورد می ‌تواند از قبل وجود داشته باشد که احتمال گرفتگی لوله‌ها را افزایش می ‌دهد.

لوله بازکنی درجنوب تهران
چاه بازکنی جنوب تهران

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب باید چه کرد؟

راحت ‌ترین و آسان‌ ترین راه پیدا کردن خدمات لوله بازکنی در تهران هست. با تماس شما، سریعاً سرویس ‌کار لوله باز کن خود را به محل شما اعزام می‌ کنیم. در ادامه توضیح داده‌ایم که چگونه چاه را باز کنیم.

تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب

قبل از هر اقدامی باید محل دقیق و نوع گرفتگی لوله مشخص شود. تا با حداقل هزینه و زمان بتوان گرفتگی لوله فاضلاب را رفع نمود.

بدین منظور بهتر است راهنمایی لازم را به سرویس‌ کار لوله باز کن ما ارائه بدهید.

توجه داشته باشید که با توجه به نوع گرفتگی لوله می ‌بایست از ابزار لوله بازکنی متناسب با آن استفاده کرد. (در ادامه انواع ابزارها را نیز توضیح داده‌ایم.)

به‌ عنوان ‌مثال برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی باید سر فنر لوله بازکنی به ‌نوعی باشد که بتواند پُرزهای لباس درون لوله فاضلاب لباسشویی را رفع نماید.

رفع گرفتگی لوله توالت فرنگی

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی می ‌بایست از ابزارهای مناسب استفاده کرد تا منجر به شکستگی توالت فرنگی نگردد؛ و بتوان عامل گرفتگی را به ‌طور کامل رفع نمود.

نکته مهم:

اگر خودتان جهت رفع گرفتگی لوله توالت سنتی (ایرانی) یا فرنگی اقدام کردید، حتماً مراقب باشید تا آسیبی به سیفون وارد نشود. چون در صورت آسیب دیدن سیفون هزینه زیادی بابت تعمیر آن و رفع نم متحمل خواهید شد.

از این ‌رو توصیه می‌ کنیم حتماً کار لوله بازکنی را به یک سرویس ‌کار مجرب و ماهر بسپارید تا خیالتان از این جوانب راحت باشد.

(چون دردسر و هزینه ترمیم آسیب دیدگی سیفون خیلی بیشتر از هزینه خدمات چاه بازکنی هست.)

رفع گرفتگی لوله آب

لوله ‌های آب ساختمان نیز ممکن است به خاطر رسوبات آب و یا عوامل دیگر دچار گرفتگی گردد.

توجه داشته باشید که معمولاً در ورودی آب انواع دستگاه‌ هایی که نیاز به آب دارند، مانند آبگر مکن دیواری، پکیج، لباسشویی و… یک صافی تعبیه می ‌شود. در صورت گرفتگی لوله آب این دستگاه‌ ها بهتر است ابتدا این صافی را چک کنید؛ و اگر گرفتگی لوله آب رفع نشد، اقدامات دیگری را انجام بدهید.

لوله بازکنی در غرب تهران

تا اینجا راه‌ های جلوگیری از مشکلات گرفتگی لوله ها را خدمتتان توضیح دادیم. حال نحوه رفع مشکل را توضیح می ‌دهیم./و راه در پیش رو دارید:

چگونه چاه را باز کنیم ؟

یک) تماس با یک شرکت خدمات لوله بازکنی
دو) خودتان نسبت به رفع گرفتگی لوله کنید.

چگونه با بهترین شرکت لوله بازکنی تماس بگیریم ؟

می‌ توانید با ما تماس بگیرید تا سریعاً یک نیروی لوله باز کن به محل شما اعزام کنیم؛ و سریعاً مشکل گرفتگی لوله شما را رفع نماییم
.شماره تماس:09127727713

چگونه خودمان مشکل گرفتگی لوله را رفع کنیم؟

البته در صورتی ‌که مشکل گرفتگی لوله سخت و حاد نباشد، می‌ توانید با ابزارهای لوله بازکنی خانگی نسبت به باز کردن گرفتگی لوله اقدام کنید.
ولی درصورتی ‌که گرفتگی لوله سخت باشد، حتماً به دستگاه لوله بازکنی با فنر نیاز خواهد شد تا بتوان مشکل گرفتگی لوله ها را به‌ طور کامل رفع کرد.
[نگران چیزی نباشید. با خدمات چاه بازکنی فوری در خدمت شما هستیم.]

لوله بازکنی در شرق تهران

چرا دنبال لوله بازکنی ارزان نباشیم؟

همیشه قیمت ارزان‌تر برای ما جذاب بوده و هست! و همیشه می ‌خواهیم ارزان ‌ترین و مناسب ‌ترین قیمت رو پیدا کنیم. ولی در خدمات لوله و چاه بازکنی چند نکته مهم را در نظر داشته باشید تا متضرر نشوید.

خدمات لوله بازکنی ارزان سریع

 • آیا قبول دارید که کیفیت خدمات و بهای خدمات باهم رابطه مستقیم دارند؟
 • و همچنین با سختی کار و فنی و تخصصی بودن کار هم هزینه آن خدمات بیشتر می‌ شود.

خب با این تفاسیر می ‌توانیم نتیجه گیری کنیم که صرفاً خدمات لوله بازکنی ارزان نمی‌ تواند گزینه مناسبی برای تصمیم ‌گیری باشد. چون هم از یه طرف سختی کار و فنی بودن آن هست؛ و از طرف دیگر هم کیفیت کار.

اگر هم صرفاً به دنبال خدمات چاه بازکنی ارزان باشیم و هم انتظار داشته باشیم خدمات با کیفیت گیرمان بیایید، ممکن است به سراغ افراد لوله بازکن آماتور برویم که نه تجربه و مهارت زیادی در این کار دارند؛ و نه ابزار لوله بازکنی استانداردی دارند.

که نهایتاً شما هزینه لوله بازکنی کمی می ردازید، ولی ممکن است گرفتگی لوله به‌ طور کامل رفع نشود و مجدداً چند روز دیگر لوله بگیرد و لازم شود دوباره نسبت به رفع گرفتگی اقدام کنید.

و از همه مهم ‌تر، نداشتن تجربه و مهارت لازم و عدم استفاده از ابزارهای لوله بازکنی استاندارد توسط افراد آماتور می ‌تواند موجب آسیب دیدن لوله‌ های فاضلاب نیز بگردد.

به همین خاطر و طبق مشاهداتمان توصیه می کنیم صرفاً به دنبال خدمات لوله بازکنی ارزان نگردید؛ و جوانب دیگر کار را هم در نظر بگیرید.

لوله باز کنی با هزینه پایین

تعرفه لوله بازکنی چقدر است؟

تعرفه تمامی خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی ( چاه بازکنی ) در تهران هر ساله توسط اتحادیه لوله بازکنی تهران تعیین می ‌گردد؛ و تمامی شرکت‌ها و سرویسکاران خدمات لوله و چاه بازکنی موظف به رعایت تعرفه اتحادیه هستند.

در ادامه مطلب قیمت و هزینه ی لوله بازکنی و چاه بازکنی را به‌ طور کامل توضیح داده ‌ایم.

نرخ اتحادیه لوله بازکنی سال 99

اتحادیه لوله بازکنی هر سال نرخ خدمات را اعلام می ‌کند. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه شدت مشکل گرفتگی لوله ها در هر مورد می ‌تواند متفاوت باشد؛ و محل گرفتگی و دیگر فاکتورها هم بر هزینه لوله بازکنی تأثیرگذار هست.

به همین خاطر قبل از بازدید برای خدمات لوله بازکنی قیمت دقیق و مشخص نمی ‌توان اعلام نمود. مگر اینکه گرفتگی ابتدا توسط سرویس ‌کار لوله باز کن بررسی شود.

در ادامه قیمت خدمات و نرخ اتحادیه لوله بازکنی را شرح داده‌ایم.

قیمت لوله بازکنی چقدر است؟

برای محاسبه دقیق هزینه چاه بازکنی فاکتورهای مختلفی را باید در نظر گرفت؛ که بعد از حضور سرویسکار چاه باز کن در محل شما و بررسی دقیق گرفتگی چاه و لوله ها مشخص می ‌گردد.

 اطلاع از قیمت لوله بازکنی و فنر زنی 

هزینه لوله بازکنی و یا فنر زنی جز مواردی است که ابتدا باید متخصصان و کارشناسان این مجموعه باید ببینند و بعد از کارشناسی کردن به نسبت مشکل به وجود آمده هزینه ای را به صورت توافقی برآورد می کنند.

همچنین عواملی که ممکن است در قیمت لوله بازکنی تاثیر گذار باشد به اختصار در زیر به آن پرداخته ایم.

قیمت لوله بازکنی
قیمت لوله بازکنی

خدمات تخصصی

خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی یکی از مواردی است که تا حدی تخصصی و نیازمند تجهیزات خاص با توجه به مشکل به وجود آمده است که با توجه به مشکل به وجود آمده می تواند قیمت متفاوتی را داشته باشد.

دستگاه و تجهیزات فنی

با توجه به دلیل گرفتگی لوله که ممکن است عوامل متفاوتی داشته باشد از تجهیزات متفاوتی نیز برای رفع این مشکلات مورد استفاده قرار می گیرد. که استفاده از هر یک از دستگاه های فشار باد و یا دستگاه مکنده و یا فشار باد و یا هر یک از تجهیزات دیگر می تواند هزینه ی متفاوتی را در بر بگیرد.

رفع گرفتگی لوله ها

ساختار و معماری لوله ها با استفاده از روش های متفاوتی انجام می پذیرد. که بعضا برای رفع گرفتگی لوله ها از فنر و یا دستگاه لوله بازکنی استفاده می گردد. و در برخی از موارد نیز استفاده از روش های سنتی می تواند نتیجه بهتری را داشته باشد  که هزینه هر یک از این موارد با هم متفاوت خواهد بود

هزینه پایین برای لوله بازکنی

فاکتورهای مؤثر بر هزینه لوله بازکنی

شاید در نگاه اول رفع گرفتگی لوله فاضلاب برای شما یک فنر زدن لوله فاضلاب به ‌طور ساده باشد؛ و به همین خاطر انتظار داشته باشید هزینه ی لوله بازکنی ارزان باشد…

برای اینکه موضوع برای شما کاملاً روشن شود، ادامه مطلب فاکتورهای موثر بر هزینه خدمات را بخوانید.

مدت ‌زمان رفع گرفتگی لوله و چاه با توجه به سختی گرفتگی

هر چقدر شدت گرفتگی چاه فاضلاب و لوله سخت باشد، طبیعتاً زمان بیشتری برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب و نیاز خواهد بود. ممکن است بعضی از موارد گرفتگی‌ها با یک‌بار فنر زدن لوله فاضلاب رفع گردد؛ و در برخی موارد ممکن است نیاز به استفاده از فنر لوله بازکنی طویل‌تری باشد.

در مواردی هم ممکن است گرفتگی چاه با فنر زدن لوله فاضلاب رفع نگردد؛ و نیاز باشد از دیگر ابزارهای لوله بازکنی استفاده شود؛ مانند دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا یا واترجت و غیره.

که در این صورت هزینه کار به تناسب مدت ‌زمان کار افزایش می‌ یابد.

هزینه فنر زدن لوله فاضلاب

متداول ‌ترین روش چاه بازکنی استفاده از فنر مخصوص هست. فنر زنی فاضلاب معمولاً با دستگاه لوله بازکنی با فنر انجام می‌ گیرد.

گاهی اوقات عامل گرفتگی با یکبار فنر زدن رفع می ‌گردد. ولی در برخی موارد ممکن است عامل گرفتگی با یکبار فنر زدن رفع نشود. در این صورت قیمت فنر زدن لوله فاضلاب به تعداد دفعات فنر زنی محاسبه میگردد.

و چنانچه لوله های فاضلاب ساختمان بیش از یک مورد گرفتگی داشته باشد، هر کدام هزینه چاه بازکنی هر مورد جدا گانه دارد. به عنوان مثال هم لوله فاضلاب حمام و هم لوله سینک ظرف شویی گرفته باشد.

هزینه لوله بازکنی با فنر با توجه به متراژ

در برخی موارد مخصوصاً در آپارتمان‌ ها ممکن است عامل گرفتگی گرفتگی چاه در عمق بیشتر باشد؛ و با فنر زنی لوله فاضلاب رفع نگردد؛ و به استفاده از فنر لوله بازکنی طویلتری نیاز باشد.

چون برای فنر زدن چاه در عمق بیشتر باید از فنر با ضخامت و طول بیشتری استفاده گردد. فنر زدن چاه با فنر طویل ‌تر، نیازمند کار و زمان بیشتر هست؛ و طبیعتاً دستمزد سرویسکار به نسبت کارِ اضافی بیشتر می ‌شود. به همین خاطر قیمت فنر زدن چاه در چنین مواردی بیشتر از موارد معمول هست.

خدمات لوله بازکنی شبانه روزی

ارائه خدمات شبانه با توجه به سختی کار، به‌ طور معمول چند درصد (تقریباً 30 درصد) بیشتر از نرخ لوله بازکنی در روز هست.

بهترین شرکت لوله بازکنی

همچنین ممکن است در حین انجام کار چاه بازکنی گیر و مشکلاتی پیش بیاید که کار و وقت بیشتری ببرد که نتیجتاً کار بیشتر موجب بیشتر شدن اجرت لوله باز کن می ‌شود.

گاهی اوقات برخی افراد چون از این نکات ریز آگاه نیستند، تصور می ‌کنند که سرویسکار قصد دارد هزینه اضافه دریافت کند! درحالی ‌که از خم و چم کار آگاه نیستند. (البته بحث کلاهبرداری لوله بازکنی متفاوت از این قضیه هست.)

نحوه لوله بازکنی و چاه بازکنی

برای رفع گرفتگی چاه و لوله ‌های فاضلاب از ابزارها و دستگاه ‌های مختلفی استفاده می ‌شود که هر یک برای رفع انواع مختلف گرفتگی‌ ها کاربرد دارد.

در ادامه هر یک لوازم لوله بازکنی و نحوه کار آن ‌ها را شرح می ‌دهیم.

بعد از پرشدن چاه چه کار کنیم؟

دستگاه لوله بازکنی با فنر

برای باز کردن لوله فاضلاب با فنر از دستگاه لوله بازکنی فنری استفاده می‌ شود. این دستگاه به یک الکترو موتور و یک فنر مجهز است؛ که به اسم فنر برقی لوله بازکنی نیز معروف هست.

دستگاه لوله بازکنی با فنر هنگام کار فنر را به گردش در می‌ آورد؛ و فنر در حال گردش که سَری مخصوصی نیز دارد به درون لوله گرفته ‌شده هدایت می ‌گردد. فنر در حال گردش عامل گرفتگی را برطرف می‌ نماید.

(نکته احتیاطی: استفاده از فنر چاه باز کن در هنگام چاه بازکنی نیازمند مهارت و تجربه هست. در غیر این صورت ممکن است یا موجب آسیب به فرد و یا لوله ‌ها گردد.)

انواع سر فنر لوله بازکنی

با توجه به نوع و شدت گرفتگی لوله فاضلاب از سَری ‌های مختلفی جهت رفع گرفتگی استفاده می ‌شود. به‌ عنوان‌ مثال سری مورد استفاده جهت از بین بردن رسوبات جداره لوله‌ های فاضلاب متفاوت از سری از بین بردن جسم سخت مثل صابون هست.

در شکل زیر انواع سر مته‌ ها برای انجام خدمات لوله و چاه بازکنی را مشاهده می ‌کنید.

فنر لوله بازکنی با دریل

برخی از انواع فنرها قابلیت اتصال به دریل دارند. برای فنر زدن لوله فاضلاب با دریل ابتدا فنر به یک دریل متصل می‌ شود؛ و دریل با چرخاندن فنر در درون لوله گرفتگی ‌ها آن را برطرف می ‌کند.

نکته مهم و احتیاطی

در استفاده از فنر لوله بازکنی با دریل باید جوانب احتیاط را رعایت کنید؛ و باید با کمترین دور دریل کار را انجام داد. چون در دور بالا احتمال رها شدن فنر وجود دارد که می ‌تواند منجر به حادثه گردد.

فنر لوله بازکنی خانگی

اگر خودتان وقت و حوصله برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب را داشته باشید، می توانید از فنرهای چاه بازکن خانگی استفاده کنید. این ابزار یک فنر در اندازه‌ های مختلف هست که باید با دست به درون لوله فاضلاب هدایت گردد؛ که با حرکت رفت و برگشتی با دست، عمل گرفتگی را برطرف می ‌کند.

ناگفته نماند که این روش فقط برای گرفتگی‌های خفیف و غیر عمقی می تواند بکار رود. در غیر این صورت حتماً باید کار را به یک سرویسکار چاه باز کن بسپارید.

لوله بازکنی با دستگاه تراکم هوا

در برخی از موارد؛ چنانچه برای رفع گرفتگی فاضلاب و یا رفع گرفتگی چاه توالت استفاده از فنر برقی جواب نمی ‌دهد. در چنین مواردی از دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا استفاده می‌ شود.

دستگاه لوله بازکن تراکم هوا با فشرده‌ سازی هوا و هدایت هوای متراکم به درون لوله گرفته‌ شده عامل گرفتگی را رفع می‌ کند. به همین دلیل به اسم دستگاه لوله بازکن بادی نیز شناخته می ‌شود.

نکته مهم:

در این روش چاه بازکنی قبل از شروع کار باید دیگر مسیرهای باز سیستم فاضلاب ساختمان را بگیرید. تا هم یک وقت آب موجود در سیفون بالا نزند؛ و همچنین فشار هوا به‌ طور کامل به سمت محل گرفتگی لوله انتقال بیابد. تا سریع‌ تر عامل گرفتگی رفع گردد.

چاه باز کنی سریع

دستگاه واترجت لوله بازکنی

لوله ‌های فاضلاب به‌ مرور زمان با رسوبات چربی‌ ها و مواد موجود در فاضلاب انباشته می‌ گردد؛ و رفته رفته با افزایش رسوبات، مسیر جریان فاضلاب کمتر می‌ گردد. برای رفع این رسوبات می‌ توان از دستگاه واترجت استفاده کرد.

دستگاه واترجت دارای یک شلنگ مخصوص هست که جریان آب پر فشار را به دیواره داخلی لوله ها پمپاژ می‌ کند. جریان فشار قوی آب تمام رسوبات لوله ها را می‌ شوید.

مواد لوله بازکنی

استفاده از انواع محلول ‌های لوله بازکن و چاه بازکن امری رایج در بین خانم‌ های خانه ‌دار هست. به همین خاطر لازم است چند نکته مهم را در این مورد، موردتوجه قرار بدهید:

 • در صورت استفاده، حتماً از محلول ‌های لوله بازکن غیر اسیدی استفاده کنید. چون محلول‌ های اسیدی برای سلامتی خودتان بسیار زیان‌آور هست. چون بخار آن موجب آسیب دیدن ریه ها می‌گردد؛ و همچنین ممکن است باعث خوردگی لوله ها گردد.
 • معمولاً استفاده از محلول لوله بازکن قوی نمی‌تواند به‌ طور کامل گرفتگی‌ ها را رفع نماید. به همین خاطر احتمال گرفتگی مجدد لوله ها و یا عدم رفع کامل گرفتگی وجود دارد. به همین علت بهتر است از ابتدا از دستگاه لوله بازکنی برای رفع گرفتگی فاضلاب استفاده نمایید.
 • مواد لوله بازکنی به خاطر داشتن ترکیبات شیمیایی برای محیط ‌زیست نیز زیان ‌آور هست. چون این مواد درنهایت از طریق چاه فاضلاب به جریان آب‌ های زیرزمینی راه می‌یابد.

لوله بازکنی با جوش‌شیرین و سرکه

یک روش سریع و خانگی برای چاه بازکنی و رفع گرفتگی لوله‌ های فاضلاب، استفاده از جوش‌ شیرین و سرکه هست؛ که می‌ تواند به ‌عنوان محلول لوله بازکن ظرف‌ شویی و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

در این روش ابتدا مقداری جوش ‌شیرین به داخل سیفون بریزید؛ و سپس مقداری سرکه روی آن بریزید و سریع در پوشی روی آن قرار بدهید تا هنگام واکنش سرکه و جوش ‌شیرین، این محلول به بیرون نپاشد. تقریباً بعد از نیم ساعت یک پارچ آب جوش نیز بریزید تا لوله ها شسته گردد.

چاه باز کنی شبانه روزی

خدمات رفع گرفتگی توالت

یکی از شایع ‌ترین گرفتگی‌ های فاضلاب ساختمان گرفتگی چاه توالت هست. در چنین مواقعی ابتدا باید عامل گرفتگی توالت شناسایی گردد. چون برای باز کردن لوله فاضلاب توالت گرفته ‌شده لازم است از ابزارهای متناسب با آن استفاده شود.

البته نوع توالت (فرنگی یا سنتی) نیز می‌ بایست مورد توجه قرار گیرد.

رفع گرفتگی توالت فرنگی

این نوع توالت با توجه به نوع معماری به کار گرفته شده معمولا بیشتر از توالت ایرانی دچار گرفتگی میشود که برای رفع این مشکل نیز می توانید از ما کمک بگیرید

برای باز کردن لوله توالت فرنگی باید از ابزارهایی استفاده شود که آسیبی به آن وارد نکند.

اگر خودتان نسبت به رفع گرفتگی توالت فرنگی در خانه اقدام کردید، حتماً مراقب باشید. اگر از اشیای فلزی و یا نوک‌ تیز برای باز کردن گرفتگی چاه توالت فرنگی استفاده کنید، احتمال شکستگی توالت زیاد هست؛ و همچنین موقع باز کردن لوله فاضلاب توالت فرنگی مراقب باشید به سیفون آسیبی نزنید.

توصیه می ‌کنیم به خاطر چنین مشکلات احتمالی رفع گرفتگی توالت فرنگی را به سرویسکار چاه بازکن توالت فرنگی که دارای ابزار مناسب هست بسپارید.

رفع گرفتگی توالت ایرانی

با توجه به معماری بیشتر ساختمان های ایران که از این نوع سرویس بهداشتی استفاده می کنند بدیهی است که یکی از مشکلاتی است که بیشتر افراد با این موضوع برخورد داشته اند که یکی از پر سفارش ترین خدمات ما نیز محسوب می گردد.

برای رفع گرفتگی چاه توالت ایرانی نیز باید جوانب احتیاط را در نظر داشته باشید. توصیه می‌کنیم هرگز به خاطر صرفه ‌جویی در هزینه باز کردن چاه توالت خودتان اقدام نکنید. چون در صورت شکستن سنگ توالت و یا سیفون، چندین برابر باید هزینه کنید.

از این‌ رو بهتر است رفع گرفتگی چاه توالت ایرانی را نیز به سرویسکار چاه بازکن توالت بسپارید.

هزینه باز کردن چاه توالت چقدر است؟

هزینه باز کردن گرفتگی چاه توالت به نوع و شدت گرفتگی فاضلاب توالت و همچنین به نوع توالت –فرنگی یا سنتی- بستگی دارد. چون باز کردن گرفتگی توالت با توجه به نوع و شدت آن مدت‌ زمان کار متفاوتی نیاز دارد؛ و چنانچه مدت ‌زمان کار برای رفع کامل گرفتگی توالت بیش ‌از حد معمول شود، متناسب با آن هزینه نیز بیشتر می ‌گردد.

چاه باز کنی در تمام مکان های تهران

خدمات لوله بازکنی غرب تهران

اگر به خدمات لوله بازکنی در غرب تهران نیاز دارید، کافیست درخواست اعزام سرویسکار لوله باز کن بدهید تا سریعاً مشکل شما را رفع کنیم.

ارائه خدمات چاه بازکنی در تمامی محله‌های غرب تهران ازجمله؛ پونک، جنت آباد، تهرانسر، طرشت، شهران، شهر زیبا، شهرک آپادانا، گیشا، ستارخان، کن، آریاشهر، چیتگر، فردوس، آزادی، حصارک، شهرک اکباتان و دیگر محله های غرب تهران.

زمان بازکردن لوله با دستگاه چقدر است؟

سرعت بازکردن لوله با دستگاه های 4 پایه سریع ترین روش برای باز کردن لوله می باشد و یک لوله که دارای گرفتگی معمولی می باشد از زمان ورود فنر به آن چیزی بین 5 دقیقه می باشد.


چرا با این تایم کم هزینه باز کردن لوله در بعضی موارد بسیار است؟

به این دلیل می باشد که استفاده از دستگاه های متفاوت هزینه های متفاوتی دارد وهمچنین استهلاک  بالای دستگاه ها می باشد و تعمیرات آن ها بسیار هزینه بر بوده و همچنین استفاده از فنر های بلند تر هزینه بیشتری دارد و دلیل دیگر که خیلی تاثیر دارد فنر فولادی است که پس از استفاده از فنر پس از چند بار استفاده قابل استفاده نیستند و هزینه های خرید فنر بسیار بالا می باشد.

مراقب کلاهبرداری لوله بازکنی باشید!

کلاه‌ برداران در شکل سرویسکار لوله بازکن از ترفند های مختلفی استفاده می‌ کنند؛ که در ادامه به شایع‌ ترین روش آن‌ ها اشاره می‌ کنیم.

این افراد تخصص و مهارت لازم در کار لوله و چاه بازکنی ندارند؛ و کار خود را چنان می ‌نمایانند که کار زیادی انجام داده‌اند؛ و در آخر تقاضای مبلغ زیادی می‌ کنند.

این افراد وضعیت گرفتگی لوله‌ های فاضلاب را شدید و غیرواقعی توصیف می ‌کنند؛ و همچنین از محلول قوی استفاده می‌ کنند که می‌ تواند به لوله ها آسیب بزند. در ضمن، استفاده از این محلول‌ ها توسط اتحادیه ممنوع اعلام‌ شده است.

روش کار کلاه‌ برداران

روش کار برخی از آن‌ها بدین‌ صورت هست که برای رفع کامل گرفتگی لوله، هِی محلول لوله بازکن به داخل لوله فاضلاب می ‌ریزند و فنر زنی می ‌کنند. مثلاً می‌ خواهند به‌ طور کامل گرفتگی فاضلاب را رفع کنند؛ و در آخر کار هزینه محلول را لیتری فلان تومن حساب می‌کنند.

و همچنین چون این افراد از ابزارهای لوله بازکنی غیراستاندارد استفاده می ‌کنند، ممکن است موجب آسیب دیدن لوله‌ ها نیز گردند.

جدا از اینکه هزینه لوله بازکنی خیلی زیادی از شما می ‌گیرند، احتمال آسیب دیدن لوله ها هم هست که می ‌تواند هزینه سنگینی برای پیدا کردن محل آسیب‌ دیدگی لوله و ترمیم آن به شما تحمیل کند.

پس مراقب کلاهبرداری لوله بازکنی باشید. چون معمولاً با قیمت‌ های خیلی ارزان توجه شما را جلب می ‌کنند و بعد کار خود را می ‌کنند.

سخن پایانی

در اکثر ساختمان‌ها گرفتگی چاه فاضلاب و لوله ها امری اجتناب‌ ناپذیر هست و بنا به دلایلی که در ابتدای این مطلب توضیح دادیم امکان دارد اتفاق بیفتد. در چنین مواقعی مناسب‌ ترین اقدام سپردن کار به یک لوله بازکنی حرفه ای هست تا گرفتگی فاضلاب را بدون دردسر و به ‌طور کامل رفع کند.

کافیست با شماره چاه بازکنی شرکت ما تماس حاصل بفرمایید تا سریعاً نیروی چاه بازکن به محل شما اعزام کنیم.

نگران هزینه و کیفیت کار نباشید. ما خدمات خود را با منصفانه‌ ترین قیمت انجام می ‌دهیم؛ و نیروهای ما نیز دارای مهارت و تجربه زیادی در کار خود دارند.

«برای خدمات رسانی فوری گوش به زنگ شما هستیم.»

درباره ما

مشکلات فنی و خدماتی خود را به ما بسپارید. خدمات لوله باز کنی , تخلیه چاه , حفر چاه فاضلاب , حفر چاه ارت , حفر شمع ساختمان ,کفتراشی چاه فاضلاب , تخلیه منهول , تخلیه سپتیک , لایروبی , بازسازی چاه فاضلاب , تبدیل چاه کهنه فاضلاب به چاه نو(تازه) , تخلیه فاضلاب تصفیه خانه , کول گذاری , لوله کشی فاضلاب و اتصال به اگو ( فاضلاب شهری ) زهکشی گود برداری شده مجموعه ما بعنوان همراه همیشگی شما آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان بصورت تلفنی و حضوری در زمینه تخلیه چاه ، لوله بازکنی ، حفر و تعمیر چاه ، لایروبی چاه ، رفع نم و رطوبت ، تعویض کاسه توالت فرنگی و ایرانی و تعویض کف سرویس بهداشتی و همچنین عقد قرارداد با مشتریان از جمله صاحبان کارخانجات ، سازمان ها ، برج ها و ساختمان های آپارتمانی و ویلایی جهت برطرف کردن مشکل در کلیه مناطق تهران وکرج و حومه می باشد .

راه های ارتباطی

telegram
telegram