آخرین مقالات

چگونه میتوان از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی پیشگیری کرد؟

گرفتگی لوله فاضلاب یکی از مشکلات رایجی میباشد که در صورت رعایت نکردن یکسری نکات کوچک ممکن است برای شما رخ دهد. این موضوع میتواند سبب ایجاد مشکلات بسیاری برای شما شود. همچنین باعث ایجاد خسارت های زیادی به ساختمان شود. برای نمونه در نظر بگیرید که اگر آب در یک قسمت از لوله ساختمان به همراه رسوبات جمع شود چه بوی تعفنی ایجاد نمینمایند. شیوه های زیاد و گوناگونی برای ممانعت از گرفتگی لوله های فاضلاب خانگی وجود دارد. که با رعایت نمودن آنها به خوبی میتوان از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی جلوگیری نمود. به همین منظور ما در این مقاله در ادامه در رابطه با چگونه میتوان از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی پیشگیری کرد؟ گفتگو مینماییم. سپس تلاش میکنیم راهکار های را برای شما در این زمینه ارائه نماییم. از اینرو اگر شما تمایل به یادگیری این راه ها دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید.

شما میتوانید برای گرفتگی لوله های خانه و شرکت خود از خدمات لوله بازکنی استفاده کنید.

راه های پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب

برطرف نمودن مشکل گرفتگی لوله فاضلاب در مواقعی نیاز به هزینه زیادی دارد. علاوه بر این سبب به وجود آمدن بوی بد میشود. این مسئله برای همه به خصوص برای خانم ها نگران کننده میباشد. به همین دلیل پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب بسیار حائز اهمیت است. این عمل کار بسیار آسانی میباشد و شما میتوانید بدون هزینه آن را انجام دهید. در این صورت فقط کافی میباشد که شما با رعایت نمودن یکسری نکات به صورت مداوم از این مشکل جلوگیری نمایبد.

روش های پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی آشپزخانه

یکی از مهم ترین بخش های خانه که نقش زیادی در گرفتگی لوله های فاضلاب خانگی ایفا میکند سینک ظرفشویی است. این مسئله به این دلیل است که به هنگام شستن ظروف مواد غذایی و روغن های که بر روی ظروف باقی مانده اند به درون سینک ریخته میشوند. این موارد با گذشت زمان بر روی هم انباشته میشوند در نتیجه سبب ایجاد رسوبات میشوند. همین مسئله در نهایت سبب گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه میشود. از روش های که شما میتوانید برای ممانعت از این مشکل انجام دهید این است. که بهتر است شما با یک دستمال باقی ماننده مواد غذایی و روغن را پاک نمایید. سپس اقدام به قرار دادن و شستن آن در سینک نمایید.

از دیگر شیوه های که میتوانید به کمک آن از گرفتگی های لوله فاضلاب خانگی آشپزخانه ممانعت نمایید. این است که شما میتوانید برای مثال در هر ماه یا هر دو هفته یکبار چند لیتر آب جوش را در درون سینک بریزید. چرا که آب داغ میتواند روغن های انباشته شده بر دیواره لوله را از میان ببرد.

همچنین شاید شما تا به امروز به این مسئله توجه نکرده باشید که تفاله چای و یا دانه های برنج و ماکارونی از مواردی هستند که میتوانند منجر به گرفتگی لوله های فاضلاب خانگی شوند. به همین منظور برای برطرف نمودن این مشکل شما میتوانید از صافی های که برای سینک ظرفشویی طراحی و تولید شده اند استفاده نمایید. این صافی ها به خوبی میتوانند مواد درشت را جمع نمایند. علاوه بر این با بکارگیری این صافی ها شما میتوانید تا حد زیادی از گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه جلوگیری نمایید.

پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب حمام

یکی از مواردی که میتواند سبب گرفتگی لوله های فاضلاب خانگی شود میتوان به مو، تیغ، شامپو و صابون در داخل لوله حمام اشاره نمود. از اینرو برای پیشگیری از ورد این مواد به داخل لوله حمام توصیه مینماییم از یک تور برای کفشور حمام استفاده نمایبد. همچنین سما بایستی پس از هر بار حمام کردن موهای که در داخل این کفشور جمع آوری شده است را به داخل سطل زباله بیندازید.

پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب توالت

ریختن دستمال توالت و یا هر وسیله ای دیگری به داخل کاسه توالت میتواند سبب گرفتگی لوله فاضلاب خانگی شود. از اینرو ما به شما توصیه میکنیم که به هیچ عنوان دستمال توالت را در داخل کاسه توالت نریزید. شما با رعایت نمودن همین مسئله به راحتی میتوانید از گرفتگی لوله فاضلاب جلوگیری نمایید.

کلام پایانی

در آخر بایستی چنین بگوییم که در حالت کلی ورود هر گونه جسم زائد و بزرگی به درون لوله فاضلاب حمام، سینک، توالت میتواند پس از مدتی منجر به گرفتگی لوله ها شود. از اینرو بهتر است برای پیشگیری از اینکار شما نکات مطرح شده در بالا را به خوبی رعایت کنید. همچنین در مواردی این امکان وجود دارد که با وجود تمامی نکات باز گرفتگی لوله فاضلاب برای شما رخ دهد. در این مواقع به احتمال بسیار زیادی مشکل در رابطه با نحوه لوله کشی ساختمان میباشد. برای برطرف نمودن این مشکل بهتر است شما با یک متخصص برای برطرف نمودن این مشکل تماس بگیرید‌.


ثبت دیدگاه شما

guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments


تاریخ ارسال : ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
درباره ما

مشکلات فنی و خدماتی خود را به ما بسپارید. خدمات لوله باز کنی , تخلیه چاه , حفر چاه فاضلاب , حفر چاه ارت , حفر شمع ساختمان ,کفتراشی چاه فاضلاب , تخلیه منهول , تخلیه سپتیک , لایروبی , بازسازی چاه فاضلاب , تبدیل چاه کهنه فاضلاب به چاه نو(تازه) , تخلیه فاضلاب تصفیه خانه , کول گذاری , لوله کشی فاضلاب و اتصال به اگو ( فاضلاب شهری ) زهکشی گود برداری شده مجموعه ما بعنوان همراه همیشگی شما آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان بصورت تلفنی و حضوری در زمینه تخلیه چاه ، لوله بازکنی ، حفر و تعمیر چاه ، لایروبی چاه ، رفع نم و رطوبت ، تعویض کاسه توالت فرنگی و ایرانی و تعویض کف سرویس بهداشتی و همچنین عقد قرارداد با مشتریان از جمله صاحبان کارخانجات ، سازمان ها ، برج ها و ساختمان های آپارتمانی و ویلایی جهت برطرف کردن مشکل در کلیه مناطق تهران وکرج و حومه می باشد .

راه های ارتباطی

telegram
telegram