آخرین مقالات

چگونه بوی بد فاضلاب ساختمانی را رفع کنیم؟

در صورتی که بوی بد فاضلاب خانگی شدید شود به طور قطع خوشایند نخواهد بود. از اینرو شما بایستی برای رفع این مشکل راه حل را پیدا کنید  چه بسا این مسئله میتواند سبب فراری دادن شما از خانه شود. بوی بد فاضلاب به علت رسوب کردن پسماند ها همچون چربی و همچون انتشار گاز های فاضلاب همانند سولفید هیدروژن، آمونیاک، دی اکسید کربن، متان و … میباشد. از اینرو اگر شما به دنبال برطرف نمودن بوی بد فاضلاب ساختمانی هستید تا انتها مقاله ما را همراهی نمایید.

برای رفع گرفتگی لوله و خدمات لوله بازکنی ما را انتخاب کنید.

علت بوی بد فاضلاب چیست؟

برای برطرف نمودن مشکل بوی بد فاضلاب ساختمان شما بایستی در وهله اول علت این بوی بد در آپارتمان را مشخص نمایید. همانگونه که در بالا نیز گفتیم گاز های فاضلابی یا همان سپتیک عامل اصلی ایجاد بوی بد فاضلاب میباشد. این گاز ها بر اثر موارد زیادی به وجود میایند که از مهم ترین دلایل ایجاد این گاز ها میتوان به رسوب، جرم و چربی در دیواره لوله ها اشاره نمود. چنانچه که شما اقدام به برطرف نمودن این مشکل با اسید نمایید. در واقع فقط کف لوله را تمیز مینمایید. در حالی که دیواره لوله ها همچنان به دلیل برخورداری از چربی و جرم منبع گاز های سپتیک هستند. همچنین به این نکته توجه نمایید که اسید سبب پوسیده شدن اتصالات لوله میشود. از اینرو  از بین رفتن این اتصالات منجر به نشتی در لوله فاضلاب ساختمان خواهد شد. از اینرو ما به شما توصیه مینماییم که تا حد امکان از اسید و مواد شیمایی استفاده نکنید.

علت بوی بد فاضلاب چیست؟

به منظور از بین بردن بوی بد فاضلاب ساختمانی از چه روش های میتوان استفاده نمود؟

روش ها و شیوه های بسیار زیادی وجود دارند که شما میتوانید به وسیله آنها بوی بد فاضلاب ساختمانی را از میان ببرید. ما در ادامه به شما بهترین و کارآمد ترین روش ها را بیان خواهیم نمود. علاوه بر این اگر مشکل شما بزرگ باشد به اصطلاح کار از کار گذشته باشد. بهتر است از یک متخصص کار بلد در این زمینه کمک بگیرید. ولیکن اگر مشکل شما زیاد حدی نباشد میتوانید به وسیله روش های زیر به منظور برطرف نمودن بوی بد فاضلاب استفاده نمایید.

سرکه و جوش شیرین

این روش یکی از بهترین روش های خانگی میباشد که شما میتوان در منزل آن را به راحتی درست نمایید. برای استفاده از آن فقط کافی است که لوله ای که بوی بد فاضلاب میدهد را بیابید. سپس نصف استکان جوش شیرین در داخل آن لوله بریزید. پس از این کار یک با دو لیوان را سریعاً در داخل لوله بریزید. توجه نمایید که بایستی سرکه را به صورت مرحله ای اضافه نمایید. این ماده سبب به وجود آمدن واکنش شیمیایی غیر خطرناک میشود. ولیکن با این حال شما نکات ایمنی را رعایت نمایید.

آب به همراه مخمّر نان

برای انجام اینکار فقط کافی است که شما یک استکان آب جوش آماده نمایید سپس یک بسته مخمّر نان را در درون آب بریزید تا به خوبی حل شود. مخمّر نان میتواند به خوبی لوله را از هر نوع مواد فاسد نظیر چربی، پسماند غذایی و رسوبات پاکسازی نمایید. زمانی که مخمّر نان به خوبی در آب حل شد شما بایستی آن را در داخل لوله فاضلاب ی که بوی بد  میدهد بریزید. پس از انجام این کار شما بایستی ۲۴ ساعت صبر کنید تا مخمّر کار خود را انجام دهد. سپس لوله که در آن این ترکیب را ریخته اید با آب سرد بشویید. در صورتی که از این کار نتیجه ای نگرفته اید بایستی چند مرتبه این کار را انجام دهید تا نتیجه حاصل شود‌.

نوشابه و جوش شیرین

این احتمال وجود دارد که سما نیز شنیده باشید که نوشابه میتواند منجر شود تا گرفتگی لوله فاضلاب از بین برود. نوشابه له دلیل برخورداری از فرمولاسیونی که دارد میتواند این رسوبات را حل نمایید و در نهایت منجر به برطرف نمودن گرفتگی لوله فاضلاب شود.   ترکیب نوشابه و جوش شیرین از قدرت بالایی در پاک سازی لوله فاضلاب دارد. از اینرو میتواند به خوبی در از بین بردن بوی بد فاضلاب عمل نماید. چرا که با از بین رفتن عواملی که سبب ایجاد گاز های فاضلابی میشود‌. منجر میشود تا بوی بد فاضلاب ساختمان از بین رود. برای انجام این کار شما بایستی در گام نخست جوش شیرین را در داخل لوله توالت بریزید. سپس بلافاصله نوشابه را مرحله به مرحله اضافه نمایید. پس از گذشت یک ساعت لوله را با آب سرد بشویید.

نوشابه و جوش شیرین


ثبت دیدگاه شما

guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments


تاریخ ارسال : ۱۱ بهمن ۱۴۰۰
درباره ما

مشکلات فنی و خدماتی خود را به ما بسپارید. خدمات لوله باز کنی , تخلیه چاه , حفر چاه فاضلاب , حفر چاه ارت , حفر شمع ساختمان ,کفتراشی چاه فاضلاب , تخلیه منهول , تخلیه سپتیک , لایروبی , بازسازی چاه فاضلاب , تبدیل چاه کهنه فاضلاب به چاه نو(تازه) , تخلیه فاضلاب تصفیه خانه , کول گذاری , لوله کشی فاضلاب و اتصال به اگو ( فاضلاب شهری ) زهکشی گود برداری شده مجموعه ما بعنوان همراه همیشگی شما آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان بصورت تلفنی و حضوری در زمینه تخلیه چاه ، لوله بازکنی ، حفر و تعمیر چاه ، لایروبی چاه ، رفع نم و رطوبت ، تعویض کاسه توالت فرنگی و ایرانی و تعویض کف سرویس بهداشتی و همچنین عقد قرارداد با مشتریان از جمله صاحبان کارخانجات ، سازمان ها ، برج ها و ساختمان های آپارتمانی و ویلایی جهت برطرف کردن مشکل در کلیه مناطق تهران وکرج و حومه می باشد .

راه های ارتباطی

telegram
telegram