حفر چاه – حفر چاه فاضلاب

حفر چاه فاضلاب

حفر چاه فاضلاب تهران
حفر چاه فاضلاب

حفر چاه جذبی

 حفر چاه شامل  حفر چاه آب و فاضلاب و حفاری میله که خود چاه میله برای چاه ارت برق و چاه میله ساختمانی جهت بتن ریزی است این کار معمولاً چندین روش دارد که در زیر با آنها آشنا می شویم که حفر چاه نامیده می شود. انجام این کار در زمین های شنی به دلیل جذب سریع آب نسبت به غیر شنی عمر بالاتری دارد اما به دلیل اینکه مواد جامد ، چربی آشپزخانه ، مو و …به درون چاه میروند.این نوع زمین ها نیز به تخلیه چاه نیاز پیدا خواهند کرد.

حفر چاه جذبی – حفر چاه فاضلاب
حفر چاه جذبی – حفر چاه فاضلاب

 

.

قیمت حفر چاهقیمت چاه

قیمت حفر چاه نسبت به جنس زمین و متراژی که باید حفر چاه شود و منطقه ای که باید حفر شود متفاوت می باشد . و از جمله قیمت چاه شامل قیمت حفر چاه و حمل خاک چاه و قیمت کول گذاری چاه خرید کول چاه و طوقه چینی و گلدانی که به آن آب چکان درب چاه میگویند و بستن درب چاه قیمت گذاری می شود . مثلاً قیمت میله بدن انباری متفاوت با چاه با انباری می باشد.انجام عملیات حفاری در زمین های دژ سخت و باید با کمپرسور حفر شود و آن کاملاً تفاوقی می باشد.

حفر چاه

تاثیر خاک به قیمت در چاه ها میله چاه نسبت به جنس زمین تا به خاک مناسب برسیم.

  • زمین شنی: این جنس خاک دارای جذب آب بسیار بالایی می باشد و آب به راحتی در آن نفوذ میکند.
  • زمین خاک رسی: این زمین آب را در خود نگه میدارد و مانع دفع آب می شود و این نوع زمین خود به دو نوع زمین بسیار سفت و بسیار ریزشی دسته بندی میکنند.
  • زمین سنگی: این نو زمین دارای قلوه سنگ های بزگ می باشد و معمولاً حفاری بسیار زمان بر می باشد.

 

ابزار حفر چاه شامل چیست؟

ابراز حفر چاه شامل:بیل,کلنگ مخصوص, بالابر,دمنده هواکش جهت انتقال هوا به داخل چاه,کلاه ایمنی,کابل انتقال برق روشنایی,دبل مخصوص انتقال خاک چاه,فرغون,و مقنی می باشد.

قیمت حفر چاه فاضلاب

قیمت حفر چاه فاضلاب همراه نسبت به متراژ چاه میله چاه فاضلاب و انباره چاه فاضلاب و نوع متراژآن متفاوت می باشد. پس در هنگام قیمت گرفتن حتما از نوع متراژ آن و چگونگی محاسبه آن سوال فرمایید. متراژی داریم به نام متراژ مقنی و این کاملاً با متراژمهندسی متفاوت می باشد. قیمت حفر چاه فاضلاب و انباری چاه فاضلاب به عوامل زیادی بستگی دارد و حتماً از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

حفر چاه

.

نحوه اجرای چاه فاضلاب

چاه فاضلاب یا چاه جذبی فاضلاب در درون خانه و  زیر و نزدیک محل  ستون ها و دیوارهای نباید قرارگیرد. چاه باید در محل مناسب حفر گردد، به طوری که بعدا بازرسی و بازنگری احتمالی چاه فاضلاب به سهولت امکان پذیر باشد . حفر انبارهای چاه فاضلاب نیز باید به نحوی صورت گیرد که تا جایی که امکان دارد  در زیر دیوارها و ستون ها قرار نگرفته و به حریم اراضی کناری و مجاور و غیر، تجاوز نشود. چاه های آب و چاه  فاضلاب باید حتی المقدور در محوطه های باز حفر شوند.

.

حفر چاه فاضلاب – حفر چاه جذبی

میله چاه

به آن قسمت از چاه که به طور عمودی نسبت به سطح زمینی که کنده می شود میله چاه میگویند متراژ حفاری میله چاه بستگی به نوع جنس لایه های خاک مناطق مختلف ، مکان حفاری و چند مورد دیگر می باشد.

کول چاه فاضلاب
کول چاه

 

حفر چاه میله حفر شمع چاه ارت

۲- هنگام حفر میله باید کاملا به سمت پایین شاقولیی بوده و انحراف نداشته باشد. باید جای پا در جداره چاه پیش بینی شود تا بتوان وارد چاه شد و یا از آن خارج شد. درصورت امکان بهتر است عمق میله چاه بین ۸ تا ۱۶ متر اختیار شود البته نسبت به جنس زمین و ساختمان تا چاه هنگام ایجاد انبار در تحمل نیروهای وارده ، مقاوم تر بوده و در صورت ریزش احتمالی  ، خطر کمتری را ایجاد نماید.

حفر شمع

شمع به ستون هایی گفته می شود که در زیرخاک ساختمان ها قرار داده می شود تا وزن ساختمان را به زیر ساختمان منتقل نماید. این ستون ها از قبل نیاز به حفاری میله دارند.

حفر شمع حفر میله چاه
حفر چاه جذبی – حفر چاه فاضلاب حفر شمع حفر چاه جذبی

حفر چاه آب دستی

حفر چاه آب دستی در شرکت ما همواره یکی از پر درخواست ترین خدمات می باشد . چاه آب دستی به صورت چاه میله حفر می شود و با عرض حدوداً ۱ متر و تا رسیدن به آب در خشکی قیمت ثابت دارد و درون آب یعنی از جایی که به آب بخوریم قیمت آن متفاوت می باشد و باز حفاری درون آب تا متراژ مشخص و سپس حفر انباری که باعث انباشته شدن آب بر حسب متر مکعب میباشد حساب میشود

تعمیر چاه آب و فاضلاب
تعمیر چاه آب و فاضلاب

 

اندازه چاه فاضلاب

جنس زمین منطقه شما نشان میدهد که اندازه چاه جذبی فاضلاب چه مقدارباشد که چه مقدار باید میله چاه حفر شود تا به یک رگه مناسب خاک برسیم و به انباره چاه جذبی را حفر کنیم . جنس زمین را به چند دسته تقسیم میکنند اما عموما به دو قسمت شنی و غیر شنی تقسیم می کنند ، زمین های غیر شنی که معمولا خاک می باشد و چاه فضلاب در مدت زمان زودتری پر می شود چون خاک روند کند تری برای جذب آب دارد و زود تر از حد معمول پر می شود و چاه فاضلاب زودتر از حد معمول به تخلیه چاه نیاز دارد و متراز چاه غیر شنی باید بیشتر از چاه شنی باشد.

حفر چاه دستی

برای حفاری چاه در زمین های شنی به دلیل جذب سریع آب نسبت به غیر شنی عمر بالاتری دارد اما به دلیل اینکه مواد جامد ، چربی آشپزخانه ، مو و …به درون چاه میروند.این نوع زمین ها نیز به تخلیه چاه نیاز پیدا خواهند کرد.

 

هوادهی چاه

هوادهی به وسیله دمنده های مخصوص چاه انجام می شود . اگر چاه مرطوب بوده و دم یا گاز داشته باشد، که به آن چاه گاز یا دَم چاه که بیشتر در چاه جذبی و چاه فاضلاب باید به وسیله دستگاه های هوا دهی و لوله کشی در حین کار به وسیله دمنده ، هوای لازم را به درون چاه دمید تا مقنی چاه کَن بتواند به سهولت به کار خود ادامه دهد.

دمنده چاه فاضلاب
دمنده چاه فاضلاب و چاه جذبی

 

انباره چاه جذبی

همان طور که از نامش پیداست مواد جامد و فضولات انسانی به درون آن میرود و انبار می شود ، بیشتر جذب آب از چاه به این قسمت مربوط می شود ، پس از مدتی و انبار شدن ، این مواد به مانند یک لایه عمل میکند ومانع جذب آب می شود.و شما نیاز به تخلیه چاه و لایروبی دارید.

انبار باید به صورت مخروطی حفر شود، به طوری که قاعده مخروط، پایین و راس ، بالا باشد.

انباری چاه کول گذاری
انباری چاه کول گذاری

گلدانی چاه

در حفاری چاه ریزش فاضلاب از دهانه انتهایی گلدانی چاه به داخل چاه فاضلاب باید به نحوی باشد که فاضلاب مستقیما به ته چاه جذبی ریزش کرده، به جداره چاه برخورد نکند و موجبات شکستگی بدنه چاه را فراهم نسازد چون برخورد آب با بدنه خاکی باعث شستن و ریزش چاه می شود.وشامل گلدانی پلاستیکی و کوزه ای می باشد.

 

گلدانی درب چاه فاضلاب
گلدانی درب چاه فاضلاب

کول چاه

در صورتی که خاک چاه فاضلاب ریزش داشته باشد و آب ورودی به چاه زیاد باشد این آب ورودی به بدنه چاه برخورد کرده و باعث ریزش چاه می باشد و در این هنگام از کول های بتنی و سیمانی استفاده می شود تا آب با برخورد به این کول های سیمانی به سمت انتهای چاه برود. کول ها همین طور که در تصویر زیر می بینید به دو مدل کول گرد و کول بادمی شکل که برای میله چاه فاضلاب از کول گرد در سایز مختلف و برای انباره چاه ساختمان از کول بادمی شکل که به آن کول انباری میگویند استفاده می شود البته برای انباره از کول تخت نیز استفاده میکنند.

کول گذاری چاه فاضلاب
کول گذاری چاه فاضلاب

مورد دیگر استفاده از کول در انباری چاه فاضلاب می باشد که خاک زمین ریزشی می باشد با استفاده از کول تخت مخصوص انباری مانع ریزش انباره چاه فاضلاب که انبار دارد می شود که آن هم به دو روش انجام می شود که در تصاویر پایین میتوان دید.

کول گذاری کول تخت
کول گذاری کول تخت کول چاه کول انباری

 

 

طوقه چاه

انجام طوقه چاه با استفاده از ملات سیمان و آجر را طوقه چینی چاه میگویند و در بالای چاه اجرا شده و ۱ تا ۲ متر پایین تر از سطح زمین اجرا می شود و باعث می شود درب چاه فاضلاب بسته و محکم شود و با عبور اجسام سنگین از روی چاه مانند: انسان،ماشین و کامیون و لیفتراک ؛ چاه ریزش نکند. و یکی از با دقت ترین مراحل می باشد.

طوقه چینی چاه
طوقه چینی درب چاه

 

دریچه فاضلاب

بعد از طوقه چینی نوبت به دریچه بازدید روی چاه است که با این عمل درب چاه کاملا پوشانده می شود.و مانع آن می شود که حشرات مانند سوسک و بوی نامطبوع از آن عبور کند و به سطح زمین برسد و با بازدید به موقع دریچه چاه فاضلاب شما شاهد این خواهید بود که چاه شما ریزش نکرده باشد و یا پر نشود و به تخلیه چاه نیاز پیدا کنید.

در برج ها و ساختمانها با تعداد جمعیت بالا داشتن دریچه بازدید فاضلاب الزامی است تا بتوانند به طور سالانه تخلیه چاه نمایند تا از پر شدن ناکهانی چاه فاضلاب جلوگیری نمایند.دریچه فاضلاب نصبت به محل رفت آمد هزینه بالایی دارند و در هنگام خرید میگوییند چند تن باشد و این مربوط به قدرت تحمل آن است.چون در خیابان و پارکینگ ومحلهایی که ماشین رد نمی شود میگویند. ۲ تن ۶ تن ۱۰ تن و به بالا و از ۶ تن به بالا دریچه ترافیکی میگویند.

دریچه فاضلاب
دریچه فاضلاب

.

 

بهترین زمان برای حفر چاه

بهترین زمان برای حفاری چاه زمانی است که ساختمان در حال احداث است.و برای لایروبی و حفاری چاه زمانی است که بارندگی کم است که تابستان بهترین فصل است و آب بارندگی به چاه های شما نفوذ نمی کند و هزینه اضافه برای شما در بر ندارد.و بیشترین زمان پر شدن چاه مربوط به زمانی است که بارندگی زیاد می باشد.

 

توجه کنید

حفر چاه باید توسط مقنی مخصوص به نوع چاه فاضلاب یا چاه آب حفر شود

 

* اگر حفاری توسط افرادی که تخصصی ندارند انجام شود باعث ریزش چاه و خطر مرگ ۱۰۰ درصدی دارد

.

تعیین دقیق متراژ عمق میله چاه

.

تعیین دقیق متراژ انباری چاه

.

تعیین محل دقیق حفاری چاه

.

* زمین چاهی که باید حفر شود خیلی تاثیر دارد در زمین های سفت چاه ها سریع تر پر شده و در زمین های که استحکام کافی ندارد باعث ریزش چاه می شود.

.

و خیلی موارد دیگر که میتواند هم خطر آفرین باشد هم باعث ضرر به صاحب ساختمان و خود ساختمان می شود.

* چاه باید فاصله استاندارد از چاه قدیمی داشته باشد تا باعث ریزش چاه و خطر خفگی کارگر مقنی بر اثر گاز گرفتگی چاه و یا شکستن دیواره چاه قدیمی و سیل ناشی آب که علاوه بر خطرات جانی باعث ریزش چاه و از مواردی ریزش ساختمان شود.

 

ما در شرکت خود همواره از نیروهای متخصص وارد به کار حفاری چاه آب و فاضلاب استفاده میکنیم.

۰۹۱۲۷۷۲۷۷۱۳

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

.

شماره تماس: ۳ ۷۷۱ ۷۷۲-۰۹۱۲

.

.

.

.

درباره ما

مشکلات فنی و خدماتی خود را به ما بسپارید. خدمات لوله باز کنی , تخلیه چاه , حفر چاه فاضلاب , حفر چاه ارت , حفر شمع ساختمان ,کفتراشی چاه فاضلاب , تخلیه منحول , تخلیه سبتیک , لایروبی , بازسازی چاه فاضلاب , تبدیل چاه کهنه فاضلاب به چاه نو(تازه) , تخلیه فاضلاب تصفیه خانه , کول گذاری , لوله کشی فاضلاب و اتصال به اگو ( فاضلاب شهری ) زهکشی گود برداری شده مجموعه ما بعنوان همراه همیشگی شما آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان بصورت تلفنی و حضوری در زمینه تخلیه چاه ، لوله بازکنی ، حفر و تعمیر چاه ، لایروبی چاه ، رفع نم و رطوبت ، تعویض کاسه توالت فرنگی و ایرانی و تعویض کف سرویس بهداشتی و همچنین عقد قرارداد با مشتریان از جمله صاحبان کارخانجات ، سازمان ها ، برج ها و ساختمان های آپارتمانی و ویلایی جهت برطرف کردن مشکل در کلیه مناطق تهران وکرج و حومه می باشد .

راه های ارتباطی

telegram
telegram
برای تماس با ما اینجا را لمس کنید