آخرین مقالات

نحوه پر کردن چاه قدیمی فاضلاب ، آیا باید پس از حفر چاه جدید چاه قدیمی ساختمان را پر کرد؟

بهترین جواب برای اینکه بدانید آیا پر کردن چاه قدیمی یا چاهی که در حال استفاده است کار درستی است را ما در ادامه به شما توضیح می دهیم و به شما می گوییم که کدام چاه ها را باید امها کرد و کدام یک را نباید پر کرد و نحوه پر کردن چاه با ریختن خاک و ملات سیمان و شن بتن را توضیح می دهیم و چه مصالح دیگر از نشست کردن چاه قدیمی جلوگیری کرد.

پر کردن چاه باید توسط متخصص یا فرد مقنی وارد انجام بگیرد در صورتی که توسط متخصص انجام نگیرد و یا فقط با نخاله و خاک پر شود پس از مدتی چاه نشست می کند.

نحوه پر کردن چاه
نحوه پر کردن چاه قدیمی

آیا باید پس از حفر چاه جدید چاه قدیمی را پر کرد؟

در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که پس حفر چاه جدید نیازی به پر کردن چاه قدیمی و امها کردن آن نیست ، مگر در شرایط خاص از جمله اینکه چاه قدیمی ریزش کرده باشد و یا به دلیل سستی خاک منطقه امکان ریزش در آینده وجود داشته باشد.و یا به دلیل اینکه چاه جدید که حفر کرده اید را بیرون ساختمان در حیاط حفر کرده باشید و بخواهید چاه درون ساختمان را برای امنیت بیشتر پر کنید.

پر کردن چاه قدیمی و کهنه که ریزش کرده

توجه کنید نحوه پر کردن این نوع چاه که در صورت ریزش چاه در منطقه ای که خاک سست دارد حتما چاه قدیمی را بازسازی و ترمیم کنید چون در غیر این صورت چاه بسیار خطرناک است.و با کول گذاری می توان از ریزش چاه جلوگیری کرد.در بعضی از چاه ها مشاهده می شود که کلاً دهانه چاه به همراه بدنه چاه از جمله میله چاه کاملاً ریزش کرده و امکان بازسازی آن وجود ندارد و اگر هم امکان بازسازی وجود داشته باشد به دلیل ریزش بسیار خطرناک و خطرات جانی آن چاه ارزش بازسازی ندارد.و حفر چاه جدید بهترین گزینه می باشد.

پر کردن چاه کهنه و قدیمی که نیاز به تخلیه چاه دارد چگونه است؟

اگر چاه شما پر شده باشد و احتیاج به لایروبی و تخلیه چاه دارد اگر نمی خواهید آن را بازسازی کنید و قصد حفر چاه جدید را دارید می توانید در صورت سالم بودن چاه و ریزش نکردن چاه قدیمی چاه را با تانکر های تخلیه چاه کاملاً تخلیه کرده و آب درون چاه را خشک کنید و درب چاه را با استفاده از طوقه چینی ببندید.تا در آینده به چرخه برگردد و روزی لازم می شود.توجه کنید که لجن درون چاه در صورتی که آبی به آن نرسد پس از چند سال تبدیل به خاک می شود و سپس بعد از چند سال با یک لایروبی ساده می توانید از آن چاه استفاده کنید.

نحوه پر کردن چاه
نحوه پر کردن چاه

نحوه پر کردن چاه به چه صورت است؟

مصالح برای پر کردن چاه کدام است؟

اگر چاه ریزش کرده باشد باید چاه قدیمی را به وسیله خاک و آهک پر کرد و آهک پس از کمی خیس شدن و رسیدن نَم چاه سفت شده و همچنین موجب می شود بوی بد چاه و گاز چاه به بیرون نشت نکند.و در انتها با ریختن ملات سیمان متشکل از سیمان و ماسه مخلوط موجب امنیت خاطر بابت نشست درب چاه می شویم و در انتها بر روی ملات سیمانی سفت شده کمی آهک و سپس دهانه چاه بالایی چاه را با ملات سیمان بسته می کنیم.و کلیه این امور در تخلیه چاه امکان پذیر می باشد.


ثبت دیدگاه شما

17
دیدگاه بگذارید

avatar
9 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
تخلیه چاه دات کام...فلاحعلی محمدیلیانا Recent comment authors
تازه ها قدیمی ها بیشترین رأی
علی
Guest
علی

وقتی تخلیه چاه توالت خانه قدیمی انجام میشه آیا بوی ناشی از آن از تانکر به بیرون درز میکنه و همسایه ها اذیت میشن ؟ سوال دوم وقتی تخلیه میشه بازم میشه ازش استفاده کرد یا بخاطر قدیمی بودن و احتمال سستی خاک باید چاه دیگری زده شود؟

راغب
Guest
راغب

سلام وقت بخیر
سوالی از خدمتتان داشتم
مالکان ساختمان تصمیم دارند لوله فاضلاب ساختمان را به اگو یا همان فاضلاب شهری وصل کنند
اما از طرفی نمی‌خواهند چاه ساختمان را پر کرده یا مسدود کنند به این دلیل که شاید در آینده دوباره لازم شود
حال سوالم اینجاست آیا چاه ساختمان بعد از چند سال که بلااستفاده ماند امکان دارد که دیواره آن خشک شده و ریزش کند؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
چاه در حال حاضر توسط کارشناس بازدید شده و سالم است

محمد
Guest
محمد

با سلام – چاه ریزش کرده و به عرض 2 متر و ارتفاع 3 متر خاک به داخل چاه ریزش کرده است در حال حاضر به جهت خطرناک بودن امکان لایروبی و تخلیه لجن نمی باشد آیا همان ارتفاع 3 متر باید با خاک و آهک پر شود ؟… اگر کسی پایین برود خیلی خطرناک است در چنین شرایطی بفرمایید ما چه باید بکنیم ؟ البته به نظر اکثریت کندن چاه جدید در حیاط بهترین گزینه می باشد ولی چطور چاه قدیمی را تخلیه و یا پر کنیم وقتی لامپ می اندازیم خاک است و سیمان و تکه های سیمان… Read more »

لیانا
Guest
لیانا

چاه قدیمی در ساختمان با چه مصالحی به ترتیب پر کنیم؟
اگر زیر فونداسیون باشد می شود با خاک و شفته آهک و سپس بتن پر کرد و یک لایه مش بندی با بتن بزرگتر از اندازه دهانه چاه انجام داد یا باید شمع کوبی کرد.
احداث چاه جدید چند متر از فونداسیون فاصله داشته باشد.

علی محمدی
Guest
علی محمدی

سلام
نسبت اختلاط آک با خاک چقدره؟
سپاس

علی محمدی
Guest
علی محمدی

سلام
نسبت اختلاط آهک با خاک چقدره؟

علی محمدی
Guest
علی محمدی

نسبت اختلاط آهک و خاک چقدره؟سلام

فلاح
Guest
فلاح

سلام در زمان ساخت بنا، چاه قدیمی (2 تا )اصولی پر نشده و روی این چاه بنای 3 طبقه ساخته شده است. بعد از 20 سال آیا امکان اینکه چاه را اصولی پر کرد هست ؟( بدلیل ترکهای ایجاد شده دز ساختمان فکر میکنم ناشی از وزن ساختمان و اصولی پر نشدن چاه باشد)

...
Guest
...

سلام
چاه خانه ای نشست کرده و ساختمان ترک هایی ناشی از نشست دارد ،و چاه دیگری در حیاط کنده شد
ما قصد خرید این خانه را داریم،از کجا بفهمیم که خانه استحکام و مقاومت کافی را دارد؟تاریخ ارسال : 04 مهر 1399
درباره ما

مشکلات فنی و خدماتی خود را به ما بسپارید. خدمات لوله باز کنی , تخلیه چاه , حفر چاه فاضلاب , حفر چاه ارت , حفر شمع ساختمان ,کفتراشی چاه فاضلاب , تخلیه منهول , تخلیه سپتیک , لایروبی , بازسازی چاه فاضلاب , تبدیل چاه کهنه فاضلاب به چاه نو(تازه) , تخلیه فاضلاب تصفیه خانه , کول گذاری , لوله کشی فاضلاب و اتصال به اگو ( فاضلاب شهری ) زهکشی گود برداری شده مجموعه ما بعنوان همراه همیشگی شما آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان بصورت تلفنی و حضوری در زمینه تخلیه چاه ، لوله بازکنی ، حفر و تعمیر چاه ، لایروبی چاه ، رفع نم و رطوبت ، تعویض کاسه توالت فرنگی و ایرانی و تعویض کف سرویس بهداشتی و همچنین عقد قرارداد با مشتریان از جمله صاحبان کارخانجات ، سازمان ها ، برج ها و ساختمان های آپارتمانی و ویلایی جهت برطرف کردن مشکل در کلیه مناطق تهران وکرج و حومه می باشد .

راه های ارتباطی

telegram
telegram