آخرین مقالات

ابعاد انباری چاه فاضلاب – نحوه حفر چاه جذبی فاضلاب

به قسمت پایینی چاه های جذبی که به صورت اتاقک مثلث شکل یا به اصطلاح کله قندی ( چادری ) نام دارد ، انباره چاه فاضلاب ( انباری چاه فاضلاب ) می گویند و مخصوص انباشته شدن فضولات چاه می باشد.اندازه انباره چاه همواره نسبت مستقیم با میزان مصرف آب ساختمان یا مکانی که چاه حفر شده دارد.

پس میزان مصرف آب خروجی فاضلاب ساختمانی که در روز 20 متر مکعب است باید دارای انباره چاهی به متراژ 120 متر مکعب انباری چاه باشد تا بتواند به صورت صحیح آب را دفع نماید.چون زمین آب را طی 72 ساعت دفع می نماید.در ادامه در رابطه با لازمه وجود انباری برای دفع آب بیشتر توضیح می دهیم.

انباری چاه فاضلاب
حفر انباری چاه فاضلاب 2 متر و نیم

انباری چاه فاضلاب

انباری چاه مکانی است برای انباشته شدن مواد جامد و همچنین مکانی است که آب فاضلاب دفع می گردد.در کشور های مدرن امروزه چاه فاضلاب وجود ندارد. و به سیستم فاضلاب شهری ( اگو شهری ) متصل هستند و در مکان های که سیستم اِگو فاضلاب وجود ندار از مخزن هایی برای انباشت چاه به نام سپتیک استفاده می کنند.

اندازه چاه فاضلاب
اندازه چاه فاضلاب

نحوه حفر انباره چاه جذبی و شکل آن

انباری چاه ها عموماً به صورتی حفر می شود که از ریزش چاه جلوگیری کند به شکل مثلث، معمولاً ارتفاء آن را از 180 سانتی متر تا 230 سانتی متر در نظر می گیرند و عرض کف را از 150 سانتی متر تا 2 متر در نظر می گیرند.

البته توجه نمایید انباری چاه های دارای ارتفاع 3 متر و عرض 2 و نیم متر نیز حفر می گردد و این جنس خاک منطقه می باشد که نشان می دهد طول و عرض آن چه مقدار باشد.

انباری چاه جذبی فاضلاب
انباری چاه فاضلاب در زمین ریزشی خاکی

طول و عرض استاندارد انبار چاه فاضلاب

طول و عرض استاندارد در بعضی زمین ها 180 سانتی متر در 150 سانتی متر می باشد. و در بعضی زمین ها 200 سانتی متر در 200 سانتی متر می باشد. و مهمترین عامل در نشان دادن حفاری طول و عرض دقیق برای حفاری و جلوگیری از ریزش چاه در هنگام حفاری و ریزش چاه در سالهای بعد جنس خاک منطقه می باشد.

حفاری در زمین های ریزشی باید دارای عرض کمتر باشد. و حفاری در زمین های سفت تر و دژ می تواند دارای طول و عرض 3 متر هم باشد،مانند تصاویر قرار داده شده در این صفحه از سایت که دارای طول و عرض های مختلف هستند.

انباری چاه فاضلاب
انباری چاه فاضلاب – انباره چاه فاضلاب

ثبت دیدگاه شما

8
دیدگاه بگذارید

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
تخلیه چاه دات کامفاطمهوحید مرادیعلیmodir Recent comment authors
تازه ها قدیمی ها بیشترین رأی
سیدی
Guest
سیدی

انباره چاه موقع حفر انباری چاه چطور متراژ چاه رو باید حساب کنیم.

علی
Guest
علی

سلام انباره چاه به ابعاد طول ۵.۲۰ و عرض ۲ و ارتفاع ۲ این چطور محاسبه میکنن الان این چقدر میشه حجمش

تخلیه چاه دات کام
Admin

سلام متراژ چاه کن یا همان نحوه محاسبه متر مقنی حدودا ۴۲ متر می شود.البته این متراژ بستگی به نوع قرار داد شما دارد.بعضی مقنی های چاه کن نحوه محاسبه متراژ چاه را متراژ مقنی را ۶۳ متر محاسبه می کنند.حتما بپرسید که به ازای هر متر طول انبار ۲ در ۲ چند متر محاسبه میکنند.

وحید مرادی
Guest
وحید مرادی

سلام برای 24 واحد چند متر باید انباری زده بشه

تخلیه چاه دات کام
Admin

بستگی به جنس زمین از قبیل شنی و خاکی منطقه‌ داره.
عموما انباری چاه بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ متر مقنی.

فاطمه
Guest
فاطمه

سلام.ببخشید ابعاد چاه فاضلاب کله قندی ک قطربالایی 1وقطرپایینی 2ونیم وارتفاع ان 3متراست.حجم ان چقدرمیشود؟

تخلیه چاه دات کام
Admin

حجم آن میشود ۸ متر مکعب.
اما اگر انباری حساب کنیم میشود ۱۶ مترتاریخ ارسال : 20 اسفند 1398
درباره ما

مشکلات فنی و خدماتی خود را به ما بسپارید. خدمات لوله باز کنی , تخلیه چاه , حفر چاه فاضلاب , حفر چاه ارت , حفر شمع ساختمان ,کفتراشی چاه فاضلاب , تخلیه منهول , تخلیه سپتیک , لایروبی , بازسازی چاه فاضلاب , تبدیل چاه کهنه فاضلاب به چاه نو(تازه) , تخلیه فاضلاب تصفیه خانه , کول گذاری , لوله کشی فاضلاب و اتصال به اگو ( فاضلاب شهری ) زهکشی گود برداری شده مجموعه ما بعنوان همراه همیشگی شما آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان بصورت تلفنی و حضوری در زمینه تخلیه چاه ، لوله بازکنی ، حفر و تعمیر چاه ، لایروبی چاه ، رفع نم و رطوبت ، تعویض کاسه توالت فرنگی و ایرانی و تعویض کف سرویس بهداشتی و همچنین عقد قرارداد با مشتریان از جمله صاحبان کارخانجات ، سازمان ها ، برج ها و ساختمان های آپارتمانی و ویلایی جهت برطرف کردن مشکل در کلیه مناطق تهران وکرج و حومه می باشد .

راه های ارتباطی

telegram
telegram